• In English
 • Держава неухильно дотримується своїх зобов'язань щодо соціального та фінансового забезпечення військовослужбовців, які захищають Батьківщину
  опубліковано 20 лютого 2015 року о 14:23

  Держава неухильно дотримується своїх зобов’язань щодо соціального та фінансового забезпечення військовослужбовців, які захищають Батьківщину. На цьому на брифінгу в Будинку Уряду 20 лютого наголосив в.о. речника Генштабу Збройних Сил України Владислав Селезньов.

  Так, за словами Владислава Селезньова, згідно із законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», держава гарантує військовослужбовцям виплату грошового забезпечення в належних розмірах.  Він нагадав, що військовослужбовцям, які призвані на військову службу у зв’язку із мобілізацією, встановлено грошове забезпечення на рівні тих військовослужбовців, які проходять службу у Збройних Силах України на постійній основі.

  Також визначено перелік преміальних виплат за участь у проведенні АТО. Так, за участь в зоні АТО кожен військовослужбовець отримує підвищене грошове забезпечення у розмірі не менше 3 тис. грн. за кожен місяць перебування в зоні АТО.

  «Якщо військовослужбовець безпосередньо бере участь в бойових діях, то за кожен день участі в бойових діях йому додатково виплачується грошова винагорода в розмірі 1 тис. грн. за кожен день, який він провів у боях. За успішне виконання бойового завдання на з’єднання, військову частину або установу виплачуються грошові винагороди – від 61 тис. грн. до 365 тис. грн.», - заявив Владислав Селезньов.

  Також за знищення, захоплення бойової техніки противника на підрозділ, екіпаж, або безпосередньо ту особу, яка здійснила мужній вчинок виплачується грошова виплата у розмірі від 12 тис. грн. до 240 тис. грн. залежно від виду знищеної техніки.

  В. о. речника Генштабу Збройних Сил України  зазначив, що у зв’язку з тим, що всі преміальні виплати за поточний місяць нараховуються і виплачуються наступного місяця, то очікуємо, що в березні українські військовослужбовці отримають відповідні виплати за знищення чи захоплення бойової техніки та озброєння противника.

  «Робота щодо нарахування цих виплат, проведення відповідних експертних оцінок, які підтверджують факт знищення ворожої техніки або захоплення її в полон, нині триває, тож найближчим часом ми отримаємо перших героїв, які отримають нараховані належним чином гроші», - зазначив Владислав Селезньов.

  Крім того, на порядку денному стоїть питання завершення проходження служби тими військовослужбовцями, які призвані під час попередніх хвиль мобілізації і виплати їм грошового забезпечення: «Усім військовослужбовцям, які будуть звільнятися з військової служби у зв’язку з демобілізацією, законодавством України встановлена виплата грошової допомоги при звільненні у розмірі 4% місячного грошового забезпечення за кожен повний місяць служби, але не менше, ніж 25% місячного грошового забезпечення», - повідомив він.

  Крім того, заступник начальника управління інформаційних технологій Міністерства оборони України полковник Сергій Галушко поінформував про виплату компенсацій сім’ям загиблих і поранених під час проведення АТО. За його словами, зараз вже перераховані відповідні кошти 907 сім’ям, а ще 82 сімей перебувають на розгляді. «Кошти, які закладені в бюджеті на поточний рік, поки що не надходили, але ми за рахунок внутрішнього перерозподілу тих коштів, які вже прийшли до Міністерства оборони, у січні спрямували  30 млн. грн., а у лютому 92 млн. грн. на виплату компенсацій членам сімей загиблих та пораненим військовослужбовцям. Тобто кошти є, вони виплачуються».