• In English
 • Коментар МЗС щодо направлення Росією на Донбас чергового «гуманітарного» вантажу
  опубліковано 20 лютого 2015 року о 13:44

  У зв’язку із направленням 20 лютого 2015 року Російською Федерацією вантажу, який нею визначений як «екстрений гуманітарний», у райони м. Дебальцеве та інші населені пункти, де склалася критична гуманітарна ситуація внаслідок нещодавніх терористичних дій незаконних збройних формувань, здійснених за підтримки російських військових з брутальним порушенням Мінських домовленостей від 5 і 19 вересня 2014 року та 12 лютого 2015 року, МЗС України наголошує на такому.

  Україна залишається відкритою до гуманітарної допомоги, що легально надходить від іноземних держав та міжнародних організацій.

  Водночас, будь-яка гуманітарна допомога має ввозитися виключно за погодженням з Урядом України та у відповідності до українського національного законодавства, загальновизнаної міжнародної практики, а також узгоджених з міжнародними організаціями модальностей її доставки на територію України.

  Незважаючи на неодноразові застереження МЗС України, російська сторона здійснила переміщення переважної більшості «гуманітарних вантажів» на територію України з грубим порушеннями згаданих вимог. Так й цього разу українська сторона була фактично поставлена перед фактом напередодні здійснення російської «гуманітарної» акції, що унеможливило проведення прикордонно-митних процедур українськими компетентними органами.

  Таким чином, цей вантаж не може вважатися переміщеним законно, що ставить під сумнів його гуманітарний характер.