• In English
 • У Мінрегіоні підписано Протокол переговорів з підготовки техзавдання виділення кредиту на реконструкцію Бортницької станції аерації
  опубліковано 19 лютого 2015 року о 09:24

  Завершила свою роботу Оціночна Місія Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA – ДЖАЙКА), яка працювала в Києві з 9 по 18 лютого. Мова йде про вирішення питання залучення кредитних коштів ДЖАЙКА за проектом «Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації». За результатами роботи Оціночної Місії 18 лютого в Мінрегіоні підписали Протокол переговорів з підготовки технічного завдання виділення кредиту на проведення комплексної реконструкції очисних споруд Бортницької станції аерації.

  «Проведена велика робота, і нарешті ми дійшли до підписання цього Протоколу. Це завершення ще одного етапу розвитку проекту. Все, що відображено в цьому документі, буде основою для кредитної угоди, умови якої будуть відпрацьовуватися за результатами доповіді ДЖАЙКИ Уряду Японії. Сподіваємося, що в березні підпишемо відповідну кредитну угоду», - зазначив під час підписання документу заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Роман Абрамовський.

  В заході з підписання Протоколу взяли участь представники Японського агентства співробітництва ДЖАЙКА, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України та ПАТ «АК «Київводоканал».

  Нагадаємо, минулого тижня Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив, що обсяг кредиту планується на рівні 1 мільярда доларів США на 40 років під 0,1% з можливістю відтермінування платежів на 10 років. При цьому буде використано супернадійне та новітне обладнання та технології.

  Довідково

  Бортницька станція аерації – єдині очисні споруди стічних вод м. Києва та прилеглих міст і селищ Київської області (Вишгород, Ірпінь, Вишневе, Бортничі, Гнідин, Щасливе, Чабани, Коцюбинське, Погреби, Новосілки, Софіївська та Петропавлівська Борщагівка, Гатне).

  На станції проходять очистку всі побутові стічні води, а також стоки промислових підприємств.

  Проектна потужність станції – 1,8 млн. м куб. стічних вод на добу. Наразі фактично надходять на очистку 700 тис. – 1 млн. м куб. на добу.

  Головна проблема станції полягає в тому, що існуюча схема очистки стоків та переробки осадів була розроблена та запроектована ще у 50-60-х роках минулого століття, і з того часу жодних суттєвих змін в неї не вносилося. Разом з тим, відбулися різкі зміни в якісному складі стічних вод, що надходять на очистку та, відповідно, в якості осаду, який утворюється в процесі очистки. Проектні норми 60-х років взагалі не передбачали очистку стічних вод за окремими сполуками. Споруди біологічної очистки були розраховані на досягнення лише трьох показників в очищеній воді. На сьогодні ж якість очищених стоків контролюється за 16-ма показниками.

  Термін роботи основних споруд та обладнання сягає 30-40 років. Відбувається постійне руйнування залізобетонних та металевих конструкцій технологічних споруд, через великий знос виходить з ладу основне насосне та повітродувне обладнання, від корозійних процесів руйнуються технологічні трубопроводи.