• In English
 • Відкрито найбільше транзитне містечко у Павлограді для переселенців зі Сходу України , - Сергій Бочковський
  опубліковано 13 лютого 2015 року о 16:06

  Протягом листопада-грудня 2014 року у трьох областях України – Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській – тривав процес спорудження семи транзитних містечок для тимчасово переміщених осіб зі Сходу країни. Сьогодні, 13 лютого, у м. Павлоград Дніпропетровської області відбулася церемонія відкриття найбільшого із семи транзитних містечок за участю Надзвичайного та Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина доктора Крістофа Вайля, Голови ДСНС України Сергія Бочковського та Бориса Трейгермана, радника голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Містечко складається із збірних модулів для короткострокового проживання у них переселенців і розраховане на проживання 640 людей.

  За словами Голови ДСНС України Сергія Бочковського, процес спорудження містечка був тривалим, протягом всього часу будівництва кожен, хто долучився до спорудження містечка, усвідомлював, що працює заради наших співвітчизників і тому робив все можливе, аби родини переселенців мали змогу якнайшвидше переїхати сюди і мали всі необхідні умови проживання.

  “Я вкотре хочу подякувати Послу Федеративної Республіки Німеччина, доктору Крістофу Вайлю, працівникам Дніпропетровської ОДА, рятувальникам та кожному, хто долучався до процесу будівництва цього містечка. Адже все, що ви сьогодні тут бачите, цей сучасний житловий комплекс – це наша наполеглива праця. Дійсно, ми йшли до цього з серпня минулого року і сьогодні нарешті бачимо позитивний результат. Справді, друзі пізнаються у біді і надзвичайно радісно констатувати, що ми маємо надійну підтримку від наших зарубіжних колег. Щиро дякую нашим німецьким друзям, які не залишилися осторонь біди, що прийшла в Україну і відгукнулися на потреби українців, які вимушено покинули свої домівки. Особливо хотів би подякувати представникам Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ», які надали нам модулі для спорудження цього містечка і нині постійно доставляють жителям Сходу України гуманітарну допомогу. Повірте, люди наразі потребують нашої підтримки та допомоги і приємно усвідомлювати, що німецькі колеги допомагають нам вселити людям віру у те, що вони не залишаться наодинці зі своїми проблемами”, - сказав Сергій Бочковський.

  Голова Служби також запевнив, що у зв’язку із загостренням ситуації на Сході України, рятувальники та органи місцевої влади щоденно, незважаючи на відсутність “зелених коридорів”, здійснюють вивезення жителів Донецької та Луганської областей з небезпечних територій. Лише за вчора, зі Сходу України перемістилося близько 530 людей. Проте він зазначив, що місця для розселення людей є і наразі є можливість розмістити близько 15 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Крім того, пошук резервних місць триває щоденно.

  У свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина доктор Крістоф Вайль подякував Уряду України та ДСНС України за плідну та оперативну роботу і зазначив, що Німеччина і надалі готова підтримувати українців та надавати всебічну допомогу. Адже жителі Німеччини надзвичайно переймаються ситуацією в Україні і прагнуть допомогти українцям, які змушені були покинути рідні домівки.

  “Ми розуміємо, що українці нині потребують нашої підтримки та допомоги. Саме тому, аби допомогти Уряду України розмістити людей, які прибувають зі Сходу, ми надали все необхідне обладнання для спорудження семи транзитних містечок. Сподіваюся, що люди почуватимуться у них затишно та комфортно. Вкотре дякую рятувальникам та співробітникам облдержадміністрації за плідну та високопрофесійну роботу”, - зазначив Крістоф Вайль.

  Зазначимо, що за сумлінне і бездоганне виконання службових обов’язків та значний особистий внесок в облаштування транзитного модульного містечка для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб відомчі відзнаки ДСНС України отримали представники Дніпропетровської облдержадміністрації та рятувальники.

  Вже відсьогодні у будинки почнуть заселятися перші 100 переселенців, з яких 33 людини, які самостійно не можуть рухатися та 21 дитина до трьох років.

  Нагадаємо, що транзитне містечко у м. Харків вже функціонує і наразі там проживає 343 людини.

  Транзитні містечка функціонуватимуть також у Запоріжжі, Дніпропетровську та Дніпропетровській області – у містах Дніпродзержинськ, Нікополь, Кривий Ріг.

   

  Відео - ftp://194.0.148.98/Dlya