• In English
 • Міністр фінансів: Реформи, зроблені в межах фінансової децентралізації, дали поштовх до змін у інших сферах
  опубліковано 11 лютого 2015 року о 17:18

  11 лютого Міністр фінансів України Наталія Яресько під час розширеного засідання Уряду за участю Президента України, Голови Парламенту та голів обласних державних адміністрацій розповіла про стан проведення реформування міжбюджетних відносин й прийняття місцевих бюджетів, встановлення місцевих податків та зборів.

  Так, Наталія Яресько зазначила, що дана реформа передбачає внесення змін до Конституції, прийняття пакету законопроектів щодо адміністративної реформи, а також зміни до Бюджетного і Податкового кодексів з урахуванням нових повноважень місцевих органів влади.

  «Наші перші реформи зроблені в межах фінансової  децентралізації. На нашу думку, ми зрушили з мертвої точки і дали поштовх до змін у інших сферах», - запевнила Міністр.

  Наталія Яресько також звернула увагу на те, що міжнародні партнери України підтримують проведення реформи міжбюджетних відносин: «Місія МВФ з питань децентралізації, яка працювала у Міністерстві фінансів з 18 листопада по 2 грудня 2014 року, позитивно оцінила заплановані тоді зміни до Бюджетного кодексу України та напрямки реформи міжбюджетних відносин».    

  Разом з тим, за словами Міністра, перші результати показали, що не усі були готовими до таких змін. Суттєві зміни передбачають запровадження нових підходів.

  По-перше, це перехід до повної бюджетної самостійності у формуванні та виконанні місцевих бюджетів, відмова від балансування місцевих бюджетів та перехід до горизонтального вирівнювання, перехід від триступеневої бюджетної системи до двоступеневої тощо.

  По-друге, це формування ресурсної бази місцевих бюджетів.  Як пояснила Наталія Яресько, даний підхід полягає у розширенні доходних джерел шляхом передачі доходів з державного бюджету, запровадження нових видів платежів та розширення бази оподаткування діючих.

  Не менш важливою є реалізація державної політики у освіті та охороні здоров’я, яка дозволить підвищити відповідальність галузевих Міністерств та змінити механізм фінансування шляхом надання прямої субвенцій з державного бюджету.