• In English
 • Україна сподівається збільшити обсяг реверсних поставок газу з ЄС до 14 мільярдів кубометрів, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 06 лютого 2015 року о 15:56

  «Якщо в минулому році Україна  могла по реверсному потоку отримувати від восьми до десяти мільярдів кубічних метрів газу, то в поточному році сподіваємось збільшити такий обсяг до 14 мільярдів кубічних метрів», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на брифінгу за підсумками зустрічі з Главою Уряду Словацької Республіки Робертом Фіцо та переговорів урядових  делегацій України та Словаччини в п’ятницю,  6 лютого.

  Глава Уряду України нагадав, що попередня його зустріч із Робертом Фіцо відбувалася під час церемонії запуску газогону «Вояни-Ужгород» у місті Велке Капушани в Словаччині.

  Арсеній Яценюк повідомив, що в січні цього року Україна придбала газу зі Словаччини більше,  ніж у Росії. Загальний обсяг поставки за місяць - 1 мільярд кубічних метрів.

  Прем’єр-міністр України також підкреслив, що  зараз вартість газу,  який Україна купує у словацьких партнерів та Європи, нижча за вартість газу, яку отримує від Російської Федерації.

  Водночас Глава Уряду наголосив на необхідності  не тільки збільшувати обсяги реверсного потоку, «але й в цілому міняти енергетичну мапу Європи».  Він нагадав, що Україна прийняла рішення про можливість доступу європейських і американських компаній до української газотранспортної системи.