• In English
 • Справу за позовом Мін'юсту до КПУ призначено до розгляду по суті на 11 лютого
  опубліковано 04 лютого 2015 року о 18:26

  4 лютого 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва закінчив підготовче провадження і призначив справу за позовом Мін’юсту та ДРСУ до КПУ про заборону діяльності вказаної партії до розгляду по суті на 11 лютого 2015 року на 14.00 годину.

  Як повідомив директор Департаменту судової роботи та експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції Олександр Олійник, Мін’юст і надалі доводитиме свою правоту в суді, оскільки вважає свої позовні вимоги обґрунтованими та має відповідну доказову базу. 

  Під час судового засідання було розглянуто всі заявлені клопотання учасників процесу, а також додатково зобов’язано СБУ, ГПУ, Мін'юст та ДРСУ надати додаткові матеріали.

  Нагадаємо, 8 липня 2014 року Міністерство юстиції України та Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про заборону на території України діяльності Комуністичної партії України. Згідно з адміністративним позовом, КПУ вчиняє дії, спрямовані на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом; порушення суверенітету і територіальної цілісності України; пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної ворожнечі; посягання на права і свободи людини, а також представники КПУ систематично звертаються із закликами до створення воєнізованих формувань.

  Як відомо, 24 грудня 2014 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва про зупинення провадження у справі про заборону діяльності Комуністичної партії України та направив справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду.

  Довідково

  Комуністична партія України була зареєстрована Міністерством юстиції України 5 жовтня 1993 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію № 505.

  Згідно із Законом України «Про політичні партії в Україні», статтею 5, утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на: 

  1) ліквідацію незалежності України;

  2) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом;

  3) порушення суверенітету і територіальної цілісності України;

  4) підрив безпеки держави;

  5) незаконне захоплення державної влади;

  6) пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі;

  7) посягання на права і свободи людини;

  8) посягання на здоров’я населення.

  Згідно з частиною 2 вказаної статті політичні партії не можуть мати воєнізованих формувань.