• In English
 • Державна регуляторна служба ініціює широкомасштабне опитування щодо якості надання адмінпослуг
  опубліковано 03 лютого 2015 року о 15:44

  Шановні підприємці, лідери бізнес-асоціацій та громадських об’єднань підприємців!

   

  З метою отримання інформації про реальний стан справ з отримання документів дозвільного характеру, ліцензій та інших адміністративних послуг Державна регуляторна служба ініціює широкомасштабне опитування суб’єктів господарювання, бізнес-асоціацій, громадських об’єднань підприємців.

  Для цього нами підготовлено дві АНКЕТИ:

  - якості надання адміністративних послуг Центрами надання адміністративних, у т.ч. через дозвільні центри (анкета у додатку до повідомлення);

  - щодо проблемних питань під час отримання ліцензій та документів дозвільного характеру, надання інших адміністративних послуг (буде розміщено згодом).

  ЗАПРОШУЄМО ВАС ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ОПИТУВАННІ!

  Для забезпечення достовірної думки бізнес-спільноти можливе заповнення анкети в анонімному режимі.

  За результатами опрацювання отриманої інформації та власного моніторингу нормативних актів, Службою буде здійснено ґрунтовний аналіз процедур отримання документів дозвільного характеру, насамперед, у сферах: охорони праці, санітарного та ветеринарного забезпечення, пожежного нагляду, на предмет виявлення процедур, не передбачених відповідними законами. Будуть підготовлені і подані на розгляд Уряду відповідні пропозиції щодо створення позитивних умов для ведення бізнесу.

  Висловлюємо сподівання на подальшу плідну співпрацю у напрямі усунення бар’єрів у регулюванні господарської діяльності.

   

  З повагою

  Ксенія ЛЯПІНА

  Голова Державної регуляторної служби України

   

  Довідково

  Останнім часом було прийнято низку законодавчих та інших нормативно-правових актів, спрямованих на подальшу дерегуляцію господарської діяльності, зокрема:

  -          Скасовано низку документів дозвільного характеру та спрощено окремі дозвільні та інші адміністративні процедури (Закон України від 09.04.2014 № 1193);

  -          Внесені зміни до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" щодо вдосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади;

  -          Прийнято низку актів, спрямованих на забезпечення виконання Закону України «Про адміністративні послуги»;

  -          Передано повноваження щодо отримання окремих документів дозвільного характеру на місцевий рівень, зокрема, у сфері охорони навколишнього середовища.

  Проте, кількість проблемних питань у підприємців не зменшилася.

  Зокрема, залишаються актуальною проблема безпідставного вимагання документів, не передбачених законодавчими актами, та передбаченими ,як правило, відомчими наказами (наприклад, оформлення та погодження санітарних паспортів).

  Є випадки невиправданого дублювання засобів державного регулювання (необхідність одночасного отримання як відповідної ліцензії, так і дозволу).

  Проблемою також є відсутність нормативного врегулювання видачі окремих дозволів. Наприклад, дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, що потребує внесення змін до Закону України «Про відходи» і до Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів, затвердженого постановою КМУ від 03.08.1998 № 1218. Зазначимо, що у 2015 році 2266 підприємств лише Полтавської області потребують отримання дозволу на здійснення операцій поводження з відходами або подачі відповідної декларації.

  Окрім, зазначення проблемних питань, з якими стикаються підприємці, Служба просить надати пропозиції щодо спрощення процедур отримання ліцензій та дозволів, а також щодо необхідності скасування ліцензування окремих видів господарської діяльності, дозвільних документів, побажання щодо покращення роботи Центрів надання адміністративних послуг.

  Інформацію просимо направляти на електронну адресу: inform@dkrp.gov.ua.