• In English
 • Іноземні інвестори не втратили інтересу до України, - Геннадій Зубко
  опубліковано 03 лютого 2015 року о 15:31

  Іноземні інвестори не втратили інтересу до України. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну станом на 1 жовтня 2014 року склав 48522,6 млн. дол. США. З країн ЄС надійшло більше 77% загального обсягу інвестицій, з інших країн світу – 22,6%. Про це сьогодні в Берліні, де проходить конференція Спілки німецької економіки в країнах Центральної та Східної Європи (OMV), сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

  Він висловив переконання, що реалізація в Україні життєво необхідних реформ укріплять довіру інвесторів до нашої країни.

  «У нас є чітке розуміння щодо необхідності проведення реформ в усіх сферах. Ми усвідомлюємо, що це надскладне завдання, але ми крок за кроком просуваємося вперед. Іншого шляху немає», - сказав Геннадій Зубко.

  Віце-прем’єр-міністр зосередив увагу на вже зробленій у цьому напрямку роботі Урядовою коаліцією.

  «Прийнято третій пакет скорочення бюджетних видатків. Зменшено витрат на державний апарат на 20%. Прийняті норми нової податкової системи з наголосом на детінізацію економіки, оподаткування олігархів і надприбуткових секторів економіки. Кількість податків скорочено з 22 до 9. Проведено бюджетну децентралізацію. Ми передали ресурс і повноваження по його розподілу на місцевий рівень. Важливий момент – дерегуляція економіки. Ми скоротили кількість контролюючих органів з 56 до 28, удвічі скоротили кількість дозволів і ліцензій для бізнесу, на 2 роки встановили мораторій на перевірки для малого і середнього бізнесу», - поінформував Геннадій Зубко.

    Не менше уваги, за словами Віце-прем’єр-міністра, Уряд приділяє питанням ресурсного забезпечення територіальних громад.

  «Працюємо над тим, щоб частина податків, які раніше забиралися до центрального бюджету, залишалися на місцях. Розширення прав і спроможностей жителів громад у законодавчих межах самостійно вирішувати питання місцевого значення становлять основу децентралізації влади в Україні».

  Він висловив переконання, що все це сприятиме залученню інвестицій в економіку країни.

  Геннадій Зубко також відзначив активну роботу, що ведеться в Україні по залученню коштів міжнародних фінансових організацій та ресурсів міжнародної технічної допомоги для реалізації проектів у різних напрямах.

  «Підписані фінансові угоди з Європейським інвестиційним банком, а саме «Основний кредит для малого та середнього підприємництва та установ з середньою капіталізацією – Україна» та «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», загальною сумою 600 млн. євро. Це добрий сигнал про підтримку української економіки з боку Європейського Союзу», - додав Віце-прем’єр-міністр.