• In English
 • Чернігівщина встановлює партнерські відносини з регіонами Королівства Бельгія
  опубліковано 28 січня 2015 року о 09:53

  Одним із найперспективніших напрямків розширення партнерства між Україною та Бельгією є встановлення та налагодження двосторонніх відносин між країнами на регіональному рівні. Саме тому Чернігівська обласна державна адміністрація виступила з ініціативою встановлення партнерських відносин з регіонами Королівства Бельгія. На цьому наголосив в.о. голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Журман під час зустрічі з делегацією Посольства Королівства Бельгія на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Бельгія Люком Якобсом.

  Як відзначив Сергій Журман, бачення міжрегіонального співробітництва спрямоване, насамперед, на реалізацію конкретних проектів у сфері економіки та торгівлі. Це, зокрема, проекти з побудови великих промислових об’єктів на території області, будівництва житлової нерухомості з використанням сучасних технологій та проекти з будівництва сучасних комплексів з переробки сільськогосподарської продукції.

  Чернігівщина також зацікавлена у створенні торговельно-економічних місій з метою збільшення товарообігу між регіонами.

  Значної актуальності нині набуває реалізація в області інвестиційних проектів у сфері енергозбереження та підвищення енергоефективності: модернізація вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій, модернізація котелень з використанням альтернативних джерел енергії, встановлення міні-ГЕС на малих річках тощо.

  «Я впевнений, що встановлення партнерських відносин між Чернігівською областю та регіонами Королівства Бельгія стане запорукою реалізації спільних взаємовигідних проектів, що в свою чергу сприятиме поглибленню зв’язків між Україною і Бельгією», - підкреслив очільник області.

  Після детальної презентації економічного, інвестиційного та природно-ресурсного потенціалу Чернігівської області Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгія висловив зацікавленість запропонованими напрямками співпраці та упевненість у тому, що його країна невдовзі реалізуватиме в області цікаві потужні проекти.

  «Я побачив, що область має надзвичайні перспективи і можливості залучення іноземних інвестицій. Коли я повернуся до Бельгії, то обов’язково ознайомлю своїх колег з потенціалом Чернігівщини. Переконаний, що Бельгія матиме тісні зв’язки з вашим регіоном», - наголосив Люк Якобс.