• In English
 • Олексій Павленко: Україна виконала експортну частину китайського зернового контракту
  опубліковано 23 січня 2015 року о 10:56

  «Контракт між Україною в особі Державної продовольчої зернової корпорації і Китаєм на поставку зернових культур виконано», - заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  За його словами, ще 15 грудня 2014 року існувала критична ситуація із завантаженням 11 кораблів для Китаю із загальним обсягом зерна більше 600 тисяч тонн щодо раніше підписаних угод.

  «За два тижні до моменту підтвердження виконання контракту, кукурудза ще знаходилася на внутрішніх українських елеваторах. Напередодні Різдвяних свят вкрай важко було її транспортувати у порт, з огляду на обмежені можливості логістики, брак вагонів і несприятливі погодні умови. Але попри ці труднощі, 10 кораблів було відвантажено, а це обсяг близько 550 тис тонн. Коносаменти щодо них передано китайській стороні до 31 грудня 2014. Таким чином, підтверджено виконання 10 контрактів. Останній, одинадцятий контракт – перенесено за згодою сторін на пізніший термін», - говорить Олексій Павленко.

  «Одинадцять підписаних проблемних контрактів знаходилися на межі логістичного дефолту через непрофесійні і незрозумілі дії попереднього керівництва ДПЗКУ. Однак його вдалося уникнути і зобов’язання перед китайськими партнерами було виконано», - наголосив Міністр.

  За його словами, після успішного завершення Україною експортної частини китайського контракту відкриваються можливості другої частини – щодо імпорту з Китаю необхідної українським аграріям продукції.

  «Наш китайський партнер ССЕС – торгівельна корпорація, але насамперед – це будівельна компанія. Ми ведемо переговори щодо нових масштабних проектів. Ідеться про можливість побудови в Україні портів, транспортної логістики, елеваторів, надання сучасних технологій. Це нові робочі місця для України, постачання дефіцитних компонентів, зокрема мінеральних добрив», - наголосив Олексій Павленко.