• In English
 • Саме завдяки підтримці німецьких друзів відсьогодні жителі зі Сходу України проживатимуть у сучасному транзитному містечку, - Сергій Бочковський
  опубліковано 22 січня 2015 року о 14:32

  Протягом листопада-грудня 2014 року у трьох областях України – Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській – тривав процес спорудження семи транзитних містечок для тимчасово переміщених осіб зі Сходу країни. Сьогодні, 22 січня, у День Соборності України, у першій столиці країни – місті Харкові – відбулася урочиста церемонія відкриття транзитного містечка за участю Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка, заступника Глави Адміністрації  Президента України Ростислава Павленка, Надзвичайного та Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина доктора Крістофа Вайля, Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та заступника Голови Харківської міської ради Ігоря Терехова. Містечко складається із 13 будинків та розраховане для проживання 383 осіб.

  За словами Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка, транзитне містечко, яке збудоване у Харкові – це сучасний житловий комплекс, який має комфортні умови проживання, повністю укомплектований меблями та має всі комунікації. Він зазначив, що побудові цього житлового комплексу передувало чимало зустрічей, які як Президент України, Уряд України, так і Державна служба України з надзвичайних ситуацій проводили з німецькими колегами. І дуже символічно, що відкриття містечка відбувається саме в День Соборності України, який символізує єдність та незалежність країни.

  “Уряд України нині робить все можливе для того, аби гарантувати жителям зі Сходу України нормальні умови проживання. Саме тому ми доклали максимум зусиль задля того, аби якомога швидше спорудити транзитні містечка. Це дійсно був непростий, але продуктивний процес. І я хочу подякувати пану Послу ФРН, німецьким колегам, рятувальникам, міській владі Харкова та всім тим, хто долучився до цього процесу”, - зазначив Геннадій Зубко.

  У свою чергу заступник Глави Адміністрації  Президента України Ростислав Павленко зауважив, що Президент України постійно контролює ситуацію щодо надання допомоги тимчасово переміщеним особам. Він зазначив, що українська влада надзвичайно вдячна німецькому Уряду, який підтримує українців та постійно надає гуманітарну допомогу для жителів Сходу України.

  “Ще наприкінці серпня 2014 року канцлер Федеративної Республіки Німеччини Ангела Меркель, під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком, висловила намір Німеччини надати нашій державі гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб.  І вже у вересні Україна отримала офіційний лист від Німецького товариства міжнародного співробітництва про надання українцям гуманітарного вантажу. Протягом жовтня-листопада ми отримали від Німеччини 1368 модулів, які були доставлені 596 автомобілями і розпочали будівництво семи містечок. Саме завдяки такій потужній підтримці Уряду Німеччини, наші громадяни нині проживатимуть у комфортних будинках та відчуватимуть впевненість у завтрашньому дні”, - повідомив Ростислав Павленко.

  Голова ДСНС України Сергій Бочковський зазначив, що рятувальники, від моменту переселення людей зі Сходу України, першими простягнули руку допомогу тим людям, які вимушені були покидати рідні домівки і з острахом у серці фактично втікали з рідного краю. Рятувальники першими почали зустрічати переселенців, надавати їм допомогу, розселяти та забезпечувати всім необхідним.

  “Звісно,  злукавлю, якщо скажу, що всі проблеми переселенців ми вирішуємо самостійно. Нашими вірними друзями у цьому напрямку нині є громадські організації, волонтери, міжнародні організації та звичайні українці. Приємно відзначити, що нині, як ніколи раніше, ми особливо відчуваємо підтримку міжнародної спільноти. Справді, друзі пізнаються у біді і надзвичайно радісно констатувати, що сьогодні ми маємо надійну підтримку від наших зарубіжних колег. Щиро дякую нашим німецьким друзям, які не залишилися осторонь біди, що прийшла в Україну і відгукнулися на потреби українців, які вимушено покинули свої домівки. Хочу запевнити Президента та Уряд України, що наша Служба готова й надалі на високому рівні виконувати будь-які завдання”, - зазначив Сергій Бочковський.

  На знак подяки Уряду Німеччини та всьому німецькому народу за допомогу українцям, Голова Служби нагородив Надзвичайного та Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина доктора Крістофа Вайля відомчою відзнакою – нагрудним знаком “Знак пошани” та вручив йому фрагмент старовинної фрески – Святого Флоріана, що була написана Бенедиктським ченцем у монастирі Христа в пустелі поруч з АБІК, у США.

  “Для жителів Німеччини Святий Флоріан має надзвичайно важливе значення. Адже він, як і для нас Ікона Божої Матері Неопалима Купина, є оберегом від пожеж, інших надзвичайних ситуацій. Тож, нехай Святий Флоріан і надалі надійно оберігає домівки наших німецьких друзів від всіляких негараздів”, - сказав Сергій Бочковський.

  Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина доктор Крістоф Вайль подякував Уряду України та ДСНС України за плідну та оперативну роботу і зазначив, що Німеччина і надалі готова підтримувати українців та надавати всебічну допомогу. Адже жителі Німеччини надзвичайно переймаються ситуацією в Україні і прагнуть допомогти українцям, які змушені були покинути рідні домівки.

  Зазначимо, що за сумлінне і бездоганне виконання службових обов’язків та значний особистий внесок в облаштування транзитного модульного містечка для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб відомчі відзнаки ДСНС України отримали представники Харківської міської ради та рятувальники.

  Нагадаємо, у місті Харків розпочало функціонувати транзитне містечко для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб зі Сходу України. Всі будиночки укомплектовані ліжками, шафами, матрацами, наматрацниками, постільним приладдям, столами, стільцями, кухонним інвентарем (посудом, столовими приборами тощо), холодильниками, засобами особистої гігієни, санвузлами відповідно до запланованої чисельності людей. Тимчасове житло додатково обладнане санвузлами для людей з обмеженими можливостями.  Наразі 383 особи (84 сім’ї, 203 дитини), з них – 41 багатодітна сім’я та 3 сім’ї з дітьми – інвалідами розпочинають заселення у будиночки.

  Транзитні містечка також функціонуватимуть у Запоріжжі, Дніпропетровську та Дніпропетровській області – у містах Дніпродзержинськ, Нікополь, Кривий Ріг, Павлоград.