• In English
 • Довгострокова оренда - одне із пріоритетних питань реформ, – Олексій Павленко
  опубліковано 22 січня 2015 року о 12:16

  Під час робочої поїздки до Житомирської області Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко зустрівся із головою Житомирської обласної державної адміністрації Сергієм Машковським. Міністр заявив, що впровадження довгострокової оренди землі є пріоритетним завданням реформ.

  Голова Житомирської ОДА зазначив, що одним із наріжних питань агропромислового комплексу області є питання ефективного використання земельних ресурсів.

  Міністр повідомив, що в умовах заборони на продаж землі сільськогосподарського призначення ефективним шляхом залучення інвесторів та раціонального використання землі є впровадження інституту довгострокової оренди.

  «Будь-яка оренда строком від 7 років може бути привабливою для інвестора. Ми розглядаємо можливості оренди строком до 50 років. Подібна модель впроваджена у Китаї. Що ми мали раніше - короткострокова оренда на два роки ставила інвесторів у невигідні умови. Наприклад, коли люди саджають сади, що вимагає великих вкладень, а через пару років змінюється місцева влада, змінює умови оренди, говорить, що заплатить орендодавцям на 1% більше, а відтак інвестор має викорчовувати свої дерева і потерпати мільйонні збитки», - зазначив Олексій Павленко.

  Міністр аграрної політики та продовольства повідомив, що наразі ведеться робота із розробки необхідних законопроектів, які нададуть законодавчі рамки для впровадження довгострокової оренди.