• In English
 • Віце-прем'єр-міністр - Міністр культури В'ячеслав Кириленко провів зустріч з Послом Франції в Україні Аленом Ремі
  опубліковано 19 січня 2015 року о 14:30

  16 січня у приміщенні Кабінету Міністрів України відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Аленом Ремі.

  В’ячеслав Кириленко висловив Послу Франції співчуття у зв’язку з серією терактів у Парижі та околицях французької столиці. «Сталася велика трагедія, яка відгукнулася в Україні великим болем», - сказав Віце-прем’єр-міністр, зазначивши, що у зв’язку з подіями на Донбасі тематика боротьби з тероризмом стала для українців дуже близькою.

  Також В’ячеслав Кириленко подякував Алену Ремі за надані Францією військове спорядження, гуманітарні вантажі та іншу допомогу. «Український народ цього ніколи не забуде, така допомога для нас дуже важлива», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  Крім того, Ален Ремі поінформував В’ячеслава Кириленка про низку культурних заходів, до яких Посольство Франції в Україні долучиться протягом 2015 року, запросивши Віце-прем’єр-міністра України взяти участь у відкритті «Французької весни», що відбудеться у квітні цього року у Києві. У свою чергу В’ячеслав Кириленко запропонував провести заходи в рамках «Французької весни» по всій Україні, насамперед у східних регіонах, зокрема в містах Слов’янськ, Сєверодонецьк та Маріуполь.

  Протягом зустрічі також було обговорено українсько-французьку співпрацю у галузі освіти. Ален Ремі нагадав про нещодавній візит делегації керівників найбільших університетів України до Франції. Посол Франції повідомив, що найближчим часом готується візит-відповідь п’ятнадцяти ректорів французьких ВНЗ до України. «Сподіваємося, це надасть нового імпульсу українсько-французьким зв’язкам у гуманітарній сфері», - зазначив Ален Ремі, вказавши, що Франція зацікавлена в тому, щоб приймати до себе на навчання більшу кількість студентів з України.

  Також Ален Ремі повідомив про намір відкрити Почесне Консульство Французької Республіки та повноцінне відділення культурно-просвітницької організації «Альянс Франсез» у Харкові 28 квітня цього року, запросивши В’ячеслава Кириленка взяти особисту участь у цих подіях.