• In English
 • Держкомтелерадіо пропонує покращити державний контроль за забезпеченням доступу до інформації
  опубліковано 17 січня 2015 року о 13:14

  Держкомтелерадіо оприлюднив на своєму веб-сайті проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації» http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=117357&cat_id=80453  та запрошує громадськість взяти участь в його обговоренні.

  З травня 2011 року в Україні діє Закон України «Про доступ до публічної інформації». Статтею 17 вказаного закону передбачено громадський, парламентський та державний контроль за забезпеченням доступу до публічної інформації. Водночас, на думку міжнародних експертів, модель наглядової системи у сфері права на інформацію, яка існує сьогодні в Україні, ще занадто слабка і потерпає від відсутності твердих гарантій незалежності.

  У зв’язку з цим виникла необхідність внести до деяких законодавчих актів зміни, метою яких є покращення доступу до інформації шляхом запровадження ефективного механізму здійснення державного контролю за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації.

  Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких уповноважений орган матиме право складати протоколи про адміністративні правопорушення за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

  Також законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про доступ до публічної інформації», якими будуть визначені уповноважений орган, що здійснюватиме державний контроль за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації, та його повноваження.

  Пропозиції та зауваження до законопроекту слід надавати на адреси krasnostup@comin.gov.ua   та vlada@comin.gov.ua