• In English
 • Олексій Павленко обговорив із представниками Єврокомісії питання співпраці у сфері аграрної політики
  опубліковано 17 січня 2015 року о 13:12

  17 січня у Берліні відбулася зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка та заступником Голови Європейської комісії із сільського господарства та розвитку сільських регіонів Монік Паріат.

  Міністр привітав рішення Європейського Союзу стосовно продовження терміну дії автономних торговельних преференцій для України, що триватимуть до 31 грудня 2015 року. Олексій Михайлович зазначив, що таке рішення підтверджує налаштованість ЄС на взаємовигідну співпрацю із Україною. Окрім того, Міністр висловив надію на подальшу підтримку ЄС у реформуванні аграрного сектору української економіки.

  «Наразі вже помітна позитивна динаміка збільшення частки ЄС у загальній торгівлі сільськогосподарською продукцією України. За останні 11 місяців 2014 року частка ЄС у загальній структурі зовнішньоторговельного обігу сільськогосподарської продукції склала 33,1%», - підкреслив Олексій Павленко.

  Міністр також відзначив, що зовнішньоторговельний обіг між Україною та країнами ЄС за підсумками січня – листопада 2014 року зменшився на 0,8%, однак, позитивне сальдо збільшилось на 86,7% і становить 2 074,9 млн. дол. США.

  Сторони відзначили ефективну взаємодію між ЄС та Україною у аграрній сфері та анонсували наступне засідання групи «Діалог Україна — ЄС» з аграрних питань у першому кварталі 2015.