• In English
 • В'ячеслав Кириленко пропонує провести окреме засідання РНБО щодо гуманітарної політики
  опубліковано 16 січня 2015 року о 09:42

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко має намір звернутися до Президента України Петра Порошенка та Секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова з проханням скликати засідання РНБО з питань гуманітарної політики.

  Про це В’ячеслав Кириленко повідомив в інтерв’ю телеканалу ТВі.

  «Культура і гуманітарна політика тепер повинні служити завданням фронту. Тепер це стає тим знаряддям, яке повинне використовуватися, щоб ми перемагали, а вороги  - тікали», - сказав Віце-прем’єр-міністр, наголосивши, що за поточних обставин говорити про «стандартну культурну політику не доводиться».

  «Поширення мистецької правди про Україну в світі і в Європі повинне корелюватися із завданнями перемоги України», - пояснив В’ячеслав Кириленко.  

  «Я буду звертатися і до секретаря РНБО, і до Президента України, який очолює Раду національної безпеки і оборони з тим, щоб одне із засідань найближчим часом було присвячено питанням гуманітарної політики і культури, щоб зусилля тисяч митців слугували справі нашої перемоги», - повідомив Віце-прем’єр-міністр.

  На його переконання, саме таке розуміння ролі культурної політики сприятиме ухваленню державних рішень про підтримку розвитку культури, яка передаватиме український національний дух та представлятиме Україну в світі.

  «Треба надавати велику державну підтримку тим людям, які готові працювати на військо, на національну безпеку, на Збройні Сили і на розуміння того, що Україна в цій війні мусить перемогти, бо ми маємо дух, землю і свою культуру», - сказав В’ячеслав Кириленко.

  Під час інтерв’ю було обговорено проблеми захисту телевізійного простору від впливу російського пропагандистського кіно та іншого культурного продукту, необхідність знесення пам’ятників комуністичного режиму, а також збільшення державної підтримки національної культури та кінематографу.