• In English
 • Керівник Групи підтримки України при Європейській Комісії схвалює тактику Уряду України стосовно приватизації
  опубліковано 15 січня 2015 року о 20:13

  Петер Балаш підтримав виважену позицію українського Уряду і зазначив, що проводити широку приватизацію в Україні доцільно лише за оптимальних умов, які зараз відсутні. Про це йшлося 15 січня під час зустрічі Міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса із заступником Генерального Директора Генерального Директорату Єврокомісії з питань торгівлі, керівником Групи підтримки України Петером Балашем.

  «Ми не мали наміру нічого приватизувати негайно. Ми сказали, що хочемо покращити стандарти корпоративного управління. Плануємо корпоратизувати підприємства, підготувати їх до приватизації. У кращому випадку можемо планувати це на другу половину року», - сказав Міністр.

  Керівник Групи підтримки України при Європейській Комісії Петер Балаш зазначив, що вибудувана Урядом України тактика поведінки в питанні приватизації наразі є правильною.  

  «Ми радили і продовжуємо акцентувати, що потрібен час і не треба продавати компанії за безцінь, особливо в важливих секторах економіки. І це добре, що ви йдете цим шляхом - спочатку змінити менеджмент, структуру керування державними компаніями і лише потім, коли виросте їхня вартість, продавати їх», - зазначив Петер Балаш.

  Під час зустрічі було наголошено: для якісних змін в інвестиційному і бізнес-кліматі вагомими чинниками є обрані пріоритети української влади - боротьба з корупцією, прозорість і передусім створення загалом сприятливого інвестиційного та бізнес-клімату.

  «Ви плануєте залучити 40 млрд. доларів інвестицій (FDI) до 2020 року. Думаю, це реалістично, але обов’язково слід враховувати економічну ситуацію і також політичну - вони мають бути покращені, щоб інвестори були справді зацікавлені в інвестуванні», - сказав Петер Балаш.