• In English
 • У Мінрегіоні обговорили результати спільної роботи з проектом USAID «Діалог»
  опубліковано 15 січня 2015 року о 14:06

  Результати спільної роботи Мінрегіону та проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні (Діалог)» обговорили сьогодні на зустрічі керівництва Мінрегіону з експертами з оцінки результатів діяльності проекту.

  Заступники Міністра В’ячеслав Негода та Роман Чуприненко поінформували експертів про проведену роботу в 2014 році в напрямку децентралізації повноважень та реформи місцевого самоврядування. Ключові кроки – підписання Коаліційної угоди, до якої ввійшов об’ємний розділ з питань децентралізації, на її основі – прийняття Програми діяльності Уряду, схвалення в минулому році Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, Плану виконання Концепції, прийняття Закону «Про співробітництво територіальних громад», законів «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (перше читання), «Про засади державної регіональної політики» (перше читання), змін до Бюджетного та Податкового кодексів в частині фінансової децентралізації тощо.

  В’ячеслав Негода зазначив, що питання децентралізації та реформування місцевого самоврядування було і залишається серед пріоритетних у роботі Мінрегіону. Окрему увагу він зосередив на фінансовій децентралізації, яка знайшла своє відображення у змінах до Бюджетного та Податкового кодексів і прийняття на їх основі державного бюджету на 2015 рік.

  «Деякі питання, які ми пропонували з фінансової децентралізації залишилися поза увагою парламенту, але  ми їх виклали в новому проекті закону, який запропонуємо Верховній Раді все таки розглянути», - сказав В’ячеслав Негода. Він також додав, що робота з фінансової децентралізації продовжиться після внесення змін до Конституції України в частині децентралізації повноважень.

  Заступник Міністра Роман Чуприненко відзначив важливість участі проекту «Діалог» у процесі децентралізації повноважень та реформи місцевого самоврядування в Україні. За його словами, завдячуючи роботі проекту, громадськість та органи місцевого самоврядування мали змогу отримувати достатній об’єм інформації про прийняті рішення, їх суть та важливість для розвитку кожної територіальної громади.

  «Ми зацікавлені у продовженні співпраці з проектом і включення до спільної роботи також інших важливих напрямків, серед яких і державно-приватне партнерство, і розвиток житлово-комунального господарства, і енергоефективності», - сказав Роман Чуприненко.

  Він наголосив, що залучення бізнесу до вирішення загальнодержавних питань (державно-приватне партнерство) може стати також серйозною реформою в країні.

  «Важливим є вироблення чітких і прозорих правил співпраці бізнесу і держави. І в цьому нам знадобиться фахова допомога проекту «Діалог», - сказав Роман Чуприненко.

  Довідково

  Метою Проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування» (Діалог) є допомога рівноправному діалогу між місцевим самоврядуванням та центральною владою, створення і розбудова правових, інституційних основ для розвитку місцевого самоврядування в Україні.