• In English
 • Айварас Абромавичус представив у Верховній Раді законопроект щодо зміни системи управління державною власністю
  опубліковано 15 січня 2015 року о 13:40

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус  представив проект Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» під час засідання Верховної Ради України.

  Міністр зазначив, що на даний момент у державному секторі економіки знаходиться 3374 об’єкти. Працюють лише 1920 підприємств (із них 265 перебувають у процедурі банкрутства).

  «Більшість цих підприємств дуже маленькі, 60% із працюючих, в яких виручка менше 1 млн. євро, тому, хороших підприємств не так вже й багато. Топ-20 - це 70% усього чистого доходу, топ-100 - це 91% чистого доходу, який складає на сьогодні 124 млрд. грн.», - підкреслив Айварас Абромавичус.

  Він наголосив на необхідності змінити систему управління державною власністю і забезпечити залучення приватних інвестицій у розвиток цих підприємств.

  «У перелік заборонених до приватизації об'єктів на сьогодні включено 1478 об'єктів. Відповідно до критеріїв статті 5 Закону про приватизацію до нового переліку включається 551 об’єкт», - додав Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

  З чинного переліку виключається 1251 підприємства - це морські та рибні порти, підприємства АПК - у спиртовій галузі; у вугільній, авіаційній, хімічній галузях,  у машинобудуванні.

  Айварас Абромавичус зауважив, що законопроект був ретельно відпрацьований з провідними експертами та представниками міжнародних організацій, чимало пропозицій яких враховані. У відповідь на критику, він запросив депутатів до конструктивного діалогу для доопрацювання цього законопроекту.

  «В останню хвилину дуже багато докорів, звинувачень у корупційній складовій, тому всіх, хто має аргументовані висловлювання, збиратимемо завтра чи в понеділок і будемо всіх вислуховувати й доопрацьовувати це», - підкреслив Міністр.