• In English
 • Олексій Павленко: Запаси продовольчого зерна становлять 6,5 млн. тонн
  опубліковано 15 січня 2015 року о 12:24

  Станом на 1 січня запас продовольчого зерна пшениці в Україні становить 6,5 млн. тонн. При цьому потреба у її внутрішньому споживанні протягом січня-червня складає близько 2,7 млн. тонн. Таким чином в Україні є не лише достатні запаси для задоволення внутрішніх потреб, а й зберігається значний потенціал для експорту та формування перехідних запасів на наступний маркетинговий рік.

  Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко заявив під час інтерв’ю інформаційному агентству «Bloomberg».

  Також за словами Міністра, протягом трьох років Україна підвищує врожай зерна. «В цьому році Україна планує відвантажити 5,5-5,7 мільйонів тонн зерна в Китай. Також веде переговори з країнами ЄС щодо збільшення експорту продукції на міжнародні ринки», - заявив Олексій Павленко.

  Довідково

  Станом на 1 січня наявні запаси зерна в Україні складали 38,8 млн. тонн зерна, з яких пшениці – 13 млн. тонн, кукурудзи – 20,2 млн. тонн, ячменю – 3,8 млн. тонн.

  Очікуване споживання зерна у січні-червні поточного року для внутрішніх потреб очікується на рівні 13,1 млн. тонн, з яких пшениці (включно фуражної) – близько 5 млн. тонн, ячменю – 2,4 млн. тонн, кукурудзи – 4,7 млн. тонн.

  Експортний потенціал національного зернового ринку у січні-червні складає біля 19 млн. тонн зерна. Такий потенціал ринку еквівалентний 4,4 млрд. доларів США, які надійдуть у першому півріччі 2015 року.