• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка на засіданні Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року
  опубліковано 14 січня 2015 року о 13:21

  Шановні представники засобів масової інформації!

  Російські терористи далі вбивають українських громадян, далі обстрілюють українських військовослужбовців. Тероризм, який в Україні здійснюється під російським керівництвом, є загрозою для нашої державності і для життя кожного українця.

  Тероризм не має меж. І терористичні атаки в Парижі, в інших країнах світу – Бельгія, Австралія, Канада – це загроза, і ми на цю загрозу повинні всі разом відповідати всім цивілізованим світом.

  Зараз безпека українців у руках українських військовослужбовців, у руках українських солдат, у руках військовослужбовців Національної гвардії і кожного, хто воює у зоні АТО.

  Я просив би хвилину мовчання по тих, хто загинув від російських терористів у Волновасі.

  Дякую, прошу сідати.

  Так звані ДНР і ЛНР повинні бути визнані всім світовим співтовариством терористичними організаціями. СБУ відкрила відповідні кримінальні провадження і підозри у здійсненні терористичної діяльності, оголошені відповідним російським бойовикам з ДНР і ЛНР.

  Також я прошу Міністерство юстиції України разом з Генеральною прокуратурою і Службою безпеки України вжити заходів до юридичного визнання в цілому таких організацій як ДНР і ЛНР терористичними через відповідну судову процедуру.

  Уряд України звертається до всіх міжнародних організацій, до наших західних партнерів з тим, щоб на відповідному політичному рівні визнати організації ДНР і ЛНР як терористичні і вжити відповідних заходів міжнародного правового реагування по відношенню до цих терористичних бандитських угрупувань, що діють під прикриттям Російської Федерації.

  Тепер, шановні колеги, декілька питань, які стосуються нашої поточної роботи. Сьогодні Уряд України прийме рішення про публічний конкурс і відбір керівників найбільших держаних компаній. До такого переліку входять зараз 62 найбільші державні компанії і Кабінет Міністрів буде здійснювати залучення на прозорих і публічних умовах до керівництва цих компаній найбільш фахових людей, які здатні вивезти ці компанії із збитків, які здатні провести відповідні реформи в ключових державних монополіях, які здатні показати, що в Україні застосовується новий метод управління державними компаніями, так як, на жаль, саме державні компанії є частиною загальної корупції в країні. Основні потоки йдуть через ці компанії, і це повинно бути припинено. Постанова Уряду, яка сьогодні буде прийнята, передбачає публічний номінаційний комітет. Кожен, хто бажає, може звернутися із своїми пропозиціями щодо участі в конкурсі, подати своє резюме. Ми публічно будемо проводити конкурс на керівника відповідної кожної крупної державної компанії.

  Окремо я хотів би також сьогодні дати декілька доручень, що стосуються учасників антитерористичної операції.

  Кожна людина, кожен український військовослужбовець, який воює за свою країну, повинен отримати статус учасника бойових дій, як це передбачено по закону. Але є неприпустимим, коли державні чиновники і державні посадовці, побувши декілька годин у зоні дії антитерористичної операції, швидко біжать і отримують статус учасника бойових дій.

  Тому перше – прошу Міністра соціальної політики і Міністра юстиції України внести відповідні зміни до закону, які повинні бути спрямовані тільки на одне – той, хто захищав зі зброєю в руках країну, той є учасником антитерористичної операції і відповідно учасником бойових дій.

  Той, хто виконував свою функцію як державний службовець в зоні АТО і виконував доручення Уряду як державний службовець, він не може бути учасником АТО.

  Є неприпустимим факт, коли заступник Міністра регіонального розвитку отримав статус учасника антитерористичної операції, в тому числі і з тією метою, щоб уникнути люстрації.

  Тому як Прем’єр-міністр я вношу подання про звільнення заступника Міністра регіонального розвитку Ісаєнка із займаної посади.

  Окремо, звертаюся до Міністерства внутрішніх справ України розслідувати факт присвоєння статусу учасника АТО відповідній колишній посадовій особі.

  Прошу всіх міністрів дуже ретельно вивчати всі матеріали, які йдуть на комісію, і залучити до роботи комісії як представників засобів масової інформації, так і представників громадськості, щоб той, хто має право, той отримував посвідчення, а той, хто не має права, навіть не йшов в комісію для отримання цього посвідчення.

  Переходимо, шановні колеги, до питань порядку денного. Дякую ЗМІ!