• In English
 • Айварас Абромавичус зустрівся з заступником Міністра фінансів США з міжнародних питань
  опубліковано 13 січня 2015 року о 18:01

  Заступник Міністра фінансів США з міжнародних питань Натан Шітс, під час зустрічі з Міністром економічного розвитку і торгівлі України Айварасом Абромавичусом 13 січня, зазначив, що його країна підтримувала й надалі підтримуватиме Україну на шляху реформ. Зокрема, Сполучені Штати готові надати для цього фінансову допомогу вже найближчим часом.

  «Адміністрація і американський народ стоять поруч із вами в цей важкий час. Міжнародна спільнота й МВФ заохочували Україну до дій та реформ, і зараз бачимо, що озвучені реформи відбуваються, і це заохочує нас. З іншого боку, важка ситуація в Україні ставить на перше місце безпекові питання. Обидва ці аспекти вказують, що ми повинні підтримувати Україну на шляху реформ. Ми зможемо гарантувати 1 млрд. доларів у першій половині 2015 року і ще один - у другій», - сказав Натан Шітс.

  У відповідь Айварас Абромавичус подякував за підтримку, яку США надають Україні, що дає змогу українському Урядові втілювати план реформ. Айварас Абромавичус акцентував увагу на прагненні й надалі рухатися шляхом реформ, особливо це стосується економіки країни, зокрема таких напрямів, як дерегуляція та державні закупівлі. Окрім того, Айварас Абромавичус поінформував про масштабне переформатування влади. Серед іншого, висловив готовність провести радикальні зміни у підпорядкованому йому відомстві.

  «Разом із тим, цього буде недостатньо для досягнення успіху на економічному полі, якщо не відбуватимуться реформи в судовій системі, міліції і т.д. Суспільство й іноземні партнери чекають від нас більшого, утім, ми вже маємо певні успіхи. В Україні було створено офіс омбудсмена й Антикорупційне бюро. Також є потреба заміни керівництва Антимонопольного комітету та Фонду держмайна. Багато людей слід змінити, власне, над цим працюємо», - зазначив Айварас Абромавичус.

  Він також висловив сподівання, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить підготований міністерством пакет дерегуляційних законів і зауважив про необхідність діяти швидко.

  «Якби ми мали трішки більше часу, скажімо, місяців шість, чимало речей було б простіше втілити, але мусимо діяти швидко, тож наступні півтора місяці будуть досить завантажені. Це буде період викликів», - підсумував Айварас Абромавичус.