• In English
 • Олексій Павленко: Необхідно роз’ясняти бізнесу податкові новації введені в дію з 1 січня
  опубліковано 13 січня 2015 року о 13:37

  Законом про Податковий кодекс України, який набрав чинності 31 грудня 2014 року зберігається режим оподаткування ПДВ у сфері сільського і лісового господарства, а також рибальства. Для зменшення податкового тиску введено окрему групу платників єдиного податку. Про це Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко  заявив під час селекторної наради з представниками ЦОВВ, Мінфіну та аграрних об’єднань.

  «За останні роки найвагомішою підтримкою для аграрних товаровиробників є збереження пільгових режимів оподаткування. Прийнятим законом скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства. Змінено режим оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур», - сказав під час наради міністр.

  Олексій Павленко додав, що у Законі «Про Державний бюджет України на 2015 рік» кількість бюджетних програм Мінагрополітики скорочено з 32 до 19.

  Міністр наголосив керівникам структурних підрозділів на необхідності забезпечити реєстрацію кредиторської заборгованості. А також - розробити та подати на затвердження паспорти бюджетних програм. За його словами, необхідно провести інвентаризацію порядків використання бюджетних коштів. Він наголосив на важливості роз’яснювальної роботи державних органів щодо дії податкових новацій з 1 січня 2015 року.

  Також Міністр доручив підготувати пропозиції Мінагрополітики до Мінфіну щодо внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України» в частині збільшення видатків на АПК.