• In English
 • Прем'єр-міністр України прийняв Міністра закордонних справ Латвії Едгарса Ринкевичса
  опубліковано 10 січня 2015 року о 16:14

  У суботу, 10 січня, Прем’єр-міністр України прийняв Міністра закордонних справ Латвії Едгарса Ринкевичса, який перебуває в Києві з візитом як представник латвійського головування в Раді Європейського Союзу.

  Глава Уряду України окреслив пріоритетні для України теми для взаємодії з ЄС у найближчій перспективі: макрофінансова допомога, виконання Угоди про асоціацію, прогрес у досягненні безвізового режиму з ЄС.

  Арсеній Яценюк також відзначив важливість рішучих спільних дій ЄС для подолання наслідків російської агресії в Україні. Прем’єр-міністр наголосив, що виконання Росією усіх пунктів Мінських домовленостей залишається єдиним інструментом для деескалації конфлікту, який загрожує безпеці усієї Європи, адже на територіях, тимчасово непідконтрольних центральному Уряду, знаходяться підготовлені й добре озброєні терористи, у тому числі з Чечні, які є джерелом небезпеки і для інших європейських країн.

  Відтак, наголосив Арсеній Яценюк, Україна і ЄС мають докласти спільних зусиль для того, щоб Росія виконала Мінські домовленості: насамперед має відновитися контроль за українсько-російським кордоном, російські війська повинні залишити українську територію і має припинитися постачання озброєння керованим Росією терористам.