• In English
 • Відбулася зустріч Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ Латвійської Республіки Едгарсом Рінкевичсом
  опубліковано 10 січня 2015 року о 15:51

  10 січня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Міністром закордонних справ Латвійської Республіки Едгарсом Рінкевичсом, який перебуває з візитом у нашій державі.

  Головною темою переговорів було головування Латвії в Раді ЄС у першому півріччі 2015 року. Важливу увагу було приділено можливостям взаємодії з метою підтримки курсу України на європейську інтеграцію. Глава зовнішньополітичного відомства Латвії запевнив у готовності його країни поділитися інтеграційним досвідом та надавати допомогу нашій державі для ефективної імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема сприяти прийняттю рішення про запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС під час Ризького саміту Східного партнерства у травні 2015 року.

  Сторони обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва, приділивши окрему увагу перспективам торговельно-економічної та інвестиційній співпраці.

  Латвійська сторона висловила готовність надати всебічне сприяння у проведенні регіональних реформ в Україні, зокрема у сфері впровадження електронного самоврядування, децентралізації влади, боротьби та протидії корупції.

  Значна увага в ході переговорів була приділена ситуації на Сході України, питанням дотримання Мінських домовленостей. Едгарс Рінкевичс підтвердив беззастережну підтримку Латвією суверенітету і територіальної цілісності України, запевнив у готовності докладати подальші зусилля задля припинення російської агресії та врегулювання ситуації на сході України мирними засобами, у тому числі шляхом політичного та дипломатичного діалогу. Принциповою та незмінною позицією Латвії є засудження анексії Криму Росією.