• In English
 • Володимир Демчишин: Відключення електроенергії будуть припинені
  опубліковано 31 грудня 2014 року о 16:05

  Сьогодні, 31 грудня, відбувся брифінг Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина в Українському кризовому медіа-центрі. Під час брифінгу Міністр повідомив, що протягом останніх 6 днів не застосовувалися відключення електроенергії і в найближчі дні електроенергію споживачам вимикати не будуть.

  Міністр детально пояснив причини відключень, які здійснювалися у грудні. «Більша частина виробництва електроенергії здійснюється за рахунок спалювання вугілля. У нас більше 60 шахт залишилися на території, підконтрольній бойовикам, тому запаси вугілля почали спрацьовуватися, і понад 25 блоків ТЕС працюють з мінімальними навантаженням», - наголосив В. Демчишин.

  Він поінформував, що протягом грудня спрацьовано 300 тисяч тонн вугілля при запасі 1,4 млн. тонн. Крім того, були заблоковані поставки вугілля з Російської Федерації, тому в таких умовах було вкрай складно збалансувати систему. Разом з тим Міністр наголосив, що проведено необхідні переговори щодо поставок вугілля, виділено кошти, і  в останні три дні збільшилися надходження вугілля до України. За його словами, щомісяця буде надходити 300 тисяч тонн вугілля, а також вирішується питання щодо поставок вугілля із державних підприємств Луганської та Донецької областей, якого на окупованій території до 3 млн. тонн.

  Міністр зазначив, що з боку Міністерства було зроблено все необхідне, щоб так звані «віялові» відключення були плановими, зокрема, проведено селекторні наради з керівниками енергопостачальних організацій та облдержадміністрацій. 

  Він повідомив, що проведено перевірки з метою виявлення порушень при застосуванні відключень в окремих регіонах, а також вжито заходи щодо інформування громадян у випадку відключень.

  Володимир Демчишин прокоментував питання щодо імпорту електроенергії. Він повідомив, що підписано договір про імпорт до 1500 Мвт, що дозволить збалансувати енергосистему України. Він також зазначив, що поставки електроенергії до Криму та Донбасу будуть здійснюватися й надалі, оскільки це територія України, і там живуть наші громадяни.

  Міністр також повідомив, що протягом двох місяців буде  підготовлено план приватизації, реорганізації і ліквідації шахт. «Ті шахти, які  будуть інвестиційно привабливими, вони будуть, думаю, приватизованими», - сказав він.

  Володимир Демчишин розповів про кадрову політику Міністерства. Зокрема, наголосив, що прагне залучити до роботи в галузі нових людей, які не пов’язані з певними групами за інтересами, ефективних менеджерів.

  Також Міністр запевнив, що новорічні свята будуть із світлом, і в найближчій перспективі вдасться збалансувати енергетичну систему.