• In English
 • МВС зекономило понад 3,17 млн. грн. на закупівлі паливно-мастильних матеріалів
  опубліковано 31 грудня 2014 року о 09:54

  Інформація про нібито придбання МВС автомобільного палива за завищеними цінами не відповідає дійсності та є черговою провокацією.

  Днями на одному з інформаційних джерел було опубліковано інформацію про закупівлю МВС у третій декаді грудня ц.р. автомобільного палива на 79,2 млн. гривень за нібито завищеними цінами.

  Фактично МВС за даний період закуплено автомобільного палива на суму 76,039 млн. грн. за рахунок коригування ціни закупівлі.

  Протягом другої половини грудня мало місце значне систематичне коливання цін на бензини моторні та дизельне паливо, яке досягало розмірів від 17,49 грн. до 19,49 грн. за літр бензину А-95 (мережі АЗС WOG, ОККО).

  У ході виконання договору ціна пального коригувалась, у тому числі на підставі додаткових угод до договорів, виходячи з роздрібного рівня цін на мережі автозаправних станцій WOG.

  Так, на початок проведення процедури закупівлі бензинів А-95 і А-92 (18 грудня) ціна бензинів на мережах WOG, ОККО становила 19,49 грн. і 18,99 грн. за літр відповідно, у зв’язку з цим МВС й було акцептовано ціни на дані види палива у розмірі 19,44 грн. і 18,90 грн. за літр, що відповідало конктурі вартості нафтопродуктів на ринку України на момент проведення процедури закупівлі.

  Відповідно до ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» МВС зобов’язано було укласти договір на підставі саме акцептованої ціни тендерної пропозиції учасника (ТОВ «ВОГ Рітейл»), що було вчинено згідно з договором про закупівлю.

  Одночасно ціни цих договорів були скориговані та зменшені, виходячи з 18,48 грн. за літр бензину А-95 і 17,94 грн. - за літр бензину А-92, тобто нижче рівня роздрібних цін на пальне, діючих на той час (станом на 19 грудня, день акцепту пропозиції учасника, роздрібні ціни на мережі WOGстановили 18,49 грн. і 17,99 грн. за літр бензинів А-95 і А-92, відповідно).

  Дані заходи дозволили Міністерству зекономити більш ніж 3,17 млн. гривень.

  Таким чином, інформація про придбання МВС автомобільного палива за завищеними цінами не відповідає дійсності та є черговою провокацією.