• In English
 • Ми купуємо 60% природного газу у наших європейських партнерів, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 30 грудня 2014 року о 16:25

  Україна вже купує 60% природного газу в європейських партнерів. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час прес-конференції 30 грудня.

  Останнім часом Росія значно знижує ціну на природний газ: спочатку пропонували газ по 500 доларів,  потім по 385, від якої Уряд відмовився.

  «Зараз ми вже очікуємо ціну 340 на перший квартал наступного року, а, можливо, і нижче», - повідомив Арсеній Яценюк.

  Водночас Прем’єр-міністр зазначив, що без підвищення ціни для населення не обійтися: «тарифи необхідно піднімати до ринкового рівня»,  максимально захистивши при цьому малозабезпечених громадян.

  «При піднятті тарифів додаткові доходи, які будуть отримувати «Нафтогаз» і «Укргазвидобування», зразу відправляються на прямі субсидії для всіх малозабезпечених громадян України», - наголосив Прем’єр-міністр.

  До того ж підвищення тарифів сприятиме зменшенню споживання та стимулюватиме до енергозбереження.

  «Програма енергоефективності, яка запроваджена Урядом, у тому числі і через кредитування і компенсації по кредитуваннях через Ощадбанк, буде далі продовжуватися, – наголосив Прем’єр-міністр України. – До того ж, за умови приведення тарифів до ринкових рівнів наші європейські партнери дають 20-річні кредити за ставкою 1,5% на енергоефективність, у тому числі на утеплення будинків, на заміну котлів».

  Арсеній Яценюк зазначив, що підвищення тарифів проводитиметься поетапно: «Етапність підвищення тарифів буде погоджена з нашими міжнародними кредиторами».