• In English
 • Графік руху поїздів на 2015-2016 роки буде введено в дію 13 грудня наступного року
  опубліковано 29 грудня 2014 року о 15:36

  Укрзалізниця розпочинає роботу з розробки графіка руху поїздів на 2015-2016 роки, який відтепер вводитиметься у дію в грудні, а не в травні, як раніше.

  Рішення про перенесення терміну введення нового графіка руху поїздів на другу неділю грудня ухвалено на шістдесят першому засіданні Ради залізничного транспорту держав-учасниць Співдружності, що відбулося у жовтні цього року в м. Баку, з метою поєднання часових періодів дії нормативного графіка руху поїздів і параметрів бюджетів залізничних адміністрацій.

  Фахівці Укрзалізниці, які регулярно беруть участь у засіданнях Ради залізничного транспорту держав-учасниць Співдружності, позитивно оцінюють рішення про перенесення термінів введення нового графіка. Переваги є насамперед для залізничників. Адже відтепер залізниці працюватимуть в одному часовому режимі з залізницями європейських країн, які вводять новий графік руху поїздів саме наприкінці року. Це дозволить, зокрема, значно спростити роботу з узгодження графіка руху поїздів, формувати ті чи інші маршрути у відповідності з економічною доцільністю та параметрами бюджетів залізниці, а також зменшити необхідність додаткових узгоджень і корегувань графіка руху поїздів.

  «Раніше залізничники вводили новий графік поїздів один раз на рік у травні, а по суті, двічі на рік, оскільки графік доводилося корегувати ще й у грудні, коли свої розклади руху поїздів вводили в дію залізниці країн Європи. Це, звичайно, не дуже зручно. Завдяки рішенню шістдесят першого засідання Ради залізничного транспорту держав-учасниць Співдружності, робота з формування та узгодження маршрутів поїздів має стати більш ефективною», - зазначив перший заступник начальника департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення Укрзалізниці Микола Козак.

  Передбачається, що перше засідання із розгляду пропозицій залізничних адміністрацій держав-учасниць Співдружності щодо розробки графіка руху поїздів на 2015-2016 роки відбудеться 10-13 лютого у м. Душанбе (Таджикистан).

  Загалом завершити розробку нового графіка руху поїздів планується до 1 серпня 2015 року, а 13 грудня 2015 року новий розклад буде введено в дію.

  Довідково

  Головною метою Ради залізничного транспорту держав-учасниць Співдружності є координація роботи залізничного транспорту на міжнародному рівні, розробка погоджених умов і принципів роботи для забезпечення функціонування й розвитку транспортно-економічних зв’язків між державами СНД, а також із третіми країнами, прийняття нормативних документів у межах своєї діяльності.

  У 61-му засіданні Ради залізничного транспорту країн-учасниць Співдружності взяли участь керівники залізничних адміністрацій Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, України, асоційовані члени Ради – керівники залізничних адміністрацій Болгарії, Грузії, Латвії, Фінляндії. У засіданні Ради також беруть участь керівники залізничних адміністрацій Литви та Естонії, Голова Дирекції Ради залізничного транспорту країн-учасниць Співдружності.