• In English
 • Столична влада затвердила порядок розміщення МАФів
  опубліковано 26 грудня 2014 року о 10:36

  Столична влада затвердила порядок розміщення МАФів. 25 грудня, на засіданні Київради депутати підтримали проект рішення «Про особливості застосування Порядку розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в місті Києві».

  «Кожен МАФ повинен працювати законно. І ми повинні були систематизувати роботу малих архітектурних форм і припинити захаращення кіосками проїжджої частини, тротуарів, виходів з метро, що псує зовнішній вигляд міста, створює незручності для киян та робить столицю великим базаром. Сьогодні ми затвердили правила розміщення МАФів, які передбачають чіткий облік усіх МАФів і зокрема сплату ними пайової участі», – зазначив київський міський голова Кличко в коментарі журналістам.

  Він зауважив, що ключові правила щодо розміщення МАФів столична влада розробляє за участі громадськості, експертів і власне підприємців.

  «Щоб не було жодних звинувачень у наданні преференцій тим чи іншим, ми робимо це публічно, прозоро. Працює комісія, до якої ми запрошуємо представників МАФів, де ми напрацьовуємо загальні чіткі правила: де МАФи можуть стояти, де не можуть, де можна торгувати алкогольними напоями чи тютюновими виробами, а де це суворо заборонено. Ми намагаємося знайти компроміс, але МАФи, які псують зовнішній вигляд, заважають перехожим, порушують правила – будуть прибрані. Я обіцяв, що порядок з МАФами у Києві ми наведемо. Це моє завдання перед киянами», – підкреслив київський міський голова.

  Згідно з рішенням, Київрада доручила КМДА до 15 лютого 2015 року затвердити зміни до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, соціально-культурного чи іншого призначення, а потім до 31 грудня 2015 року привести розміщення цих споруд у відповідності зі схемою. До 1 січня 2016 року всі споруди, які не відповідають Комплексній схемі, повинні бути демонтовані. Затверджена схема дає чітку відповідь, які кіоски встановлені законно, а які – ні. Місця встановлення споруд розподілятимуться на конкурсній основі прозоро і відкрито. Крім того, гарантується збереження бізнесу за умови заміни кіосків на нові, більш сучасні торгові точки протягом п'яти років.