• In English
 • Інституційні засади створення та діяльності Фонду з енергоефективності мають бути визначені найближчим часом
  опубліковано 26 грудня 2014 року о 10:24

  Цьому питанню було присвячено засідання робочої групи у складі профільних експертів, представників міжнародних організацій, Мінекономрозвитку та інших органів влади під головуванням очільника Держенергоефективності Сергія Савчука.

  «Загалом, мета створення подібних фондів - це підтримка сегментів, інвестування в яких не відбуваються за звичайних ринкових умов. Проте, такі фонди не підміняють існуючу банківську систему, якщо вона здатна забезпечити необхідний обсяг інвестицій», – поінформувала присутніх Яна Бугрімова, представник Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Президентові України.

  За її словами на даному етапі Україна потребує інвестицій в енергоефективність критично важливих секторів: житловий фонд, теплокомуненерго, громадські будівлі. Ефект для державного бюджету - це  скорочення субсидування імпортного газу. Отримана економія в свою чергу буде спрямовуватись на подальше підвищення енергоефективності. Саме так працює «револьверний» механізм, що широко застосовується у розвинених країнах.

  На думку Володимира Литвина – заступника Голови Правління АТ «Ощадбанк» для зацікавлення інвесторів необхідно якнайшвидше розпочати роботу фонду. «Міжнародна конференція донорів – це влучна нагода оголосити про початок інвестування в Фонд з держбюджету, чим підтвердити серйозність наших намірів у сфері підвищення енергоефективності», - наголосив Володимир Литвин.

  Заступник директора департаменту промисловості та розвитку ринків Мінекономрозвитку – Світлана Осадча зауважила, що для початку роботи Фонду необхідно також мати розрахунки щодо першочергових витрат та адміністрування діяльності Фонду.

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, в свою чергу зазначив: «Проект урядового рішення про інституційні засади створення Фонду, який обговорювався з експертним середовищем та європейськими донорами, вже розроблений. Сьогодні нам необхідно визначити та обрахувати джерела наповнення Фонду, оцінити у кількісному виразі потенціал заміщення/економії газу за рахунок використання цих джерел. І ми маємо зробити такі розрахунки до конференції донорів принаймні на два наступні роки».

  У підсумку, учасники засідання дійшли згоди про необхідність розробки відповідних проектів документів, а також прогнозних показників результативності та ефективності роботи Фонду для презентації цих напрацювань на Міжнародній конференції донорів.