• In English
 • Оренда землі на Тернопільщині має важливе соціальне значення: власниками половини земельних паїв, що здаються в оренду, є пенсіонери
  опубліковано 26 грудня 2014 року о 09:44

  Майже половина договорів оренди земельних паїв у Тернопільській області укладена селянами-пенсіонерами. Як повідомляє землевпорядна служба області, зі 259,7 тис. договорів оренди земельних паїв 126 тис. (48%) укладені селянами-пенсіонерами.

  У цьому зв’язку головне управління Держземагентства у Тернопільській області наголошує, що питання орендної ставки на землю має важливе соціальне значення.

  З сільгосптоваровиробниками-орендарями ведеться систематична роз’яснювальна робота, спрямована на регулярність та повноту сплати орендної ставки. Адже від їх сумлінності залежить вирішення у тому числі соціальних питань в регіоні”, – зазначається в повідомленні.

  Так, за надані в оренду паї селяни-пенсіонери мають отримати 102 млн. грн. орендної плати, що становить 44 відсотки від загальної суми виплат усім орендодавцям в області.

  При цьому, як наголошує головне управління Держземагентства, ведеться постійна робота щодо приведення орендної ставки до вимог законодавства, зокрема переукладення орендних договорів. Так, кількість договорів з відсотком орендної плати понад 3% (мінімальний рівень, передбачений законодавством) сягає 77% від усіх укладених договорів оренди. У 2014 році середня вартість оренди за один гектар зросла на 5% і становила 491,2 гривні.

  Загалом у 2014 році власники земельних паїв у Тернопільській області отримали майже 250 млн. грн. орендної плати, що на 13,1 млн. грн. більше, ніж у попередньому році. Усього на Тернопіллі укладено 259,7 тис. договорів оренди земельних паїв. Переважає середньотермінова оренда на 6-10 років, таких договорів укладено понад 57 відсотків. Частка довгострокових договорів оренди – від 10 років – становить понад 9 відсотків.