• In English
  • У січні-листопаді 2014 року ДАБІ здійснила близько 30 тисяч перевірок
    опубліковано 25 грудня 2014 року о 13:22

    У січні-листопаді 2014 року територіальні підрозділи Державної архітектурно-будівельної інспекції України здійснили близько 30 тис. перевірок, в ході яких виявили 7,6 тис. порушень містобудівного законодавства, наклали штрафних санкцій на суму 154,9 млн. грн. Про це повідомив голова ДАБІ Максим Мартинюк в інтерв’ю інформаційному агентству УНІАН.

    «Найчастіші порушення – заниження категорії складності, - підкреслив Максим Мартинюк. - Щоб будувати обєкт 4 чи 5 категорій, слід зібрати певний пакет документів із проектною документацією, пройти експертизу. А, оскільки для обєктів 1-3 категорій складності у нас діє декларативний принцип, то в цьому випадку все набагато простіше. Тому забудовники й занижують категорію складності – де-факто будують об’єкт 4 категорії, а подають декларацію, в якій пишуть, що нібито споруджують об’єкт 3 категорії, щоб уникнути паперової тяганини. Але разом із тим вони уникають і виконання будівельних норм».

    Найбільше перевірок в 2014 році здійснено в Київській, Одеській областях та в м. Києві. Для порівняння: за 2013 рік здійснено 54,1 тис. перевірок, виявлено 18,7 тис. порушень, накладено штрафних санкцій 336 млн. грн. Негативна динаміка пов’язана із забороною перевіряти підприємства, установи та організації, фізичних осіб-підприємців без спеціального дозволу Кабінету Міністрів України.