• In English
 • Справу про заборону Компартії України повернули для подальшого розгляду в суді, - Мін'юст
  опубліковано 24 грудня 2014 року о 15:16

  Київський апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Окружного адміністративного суду м. Київ про зупинення провадження у справі про заборону діяльності Комуністичної партії України та направив цю справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду.

  Відповідна ухвала була прийнята сьогодні при розгляді апеляційної скарги Мін’юсту та Укрдержреєстру.

   Апеляційна скарга була подана на ухвалу суду першої інстанції від 5 листопада 2014 р., якою Окружний адмінсуд м. Київ зупинив провадження у даній справі. Підставою для такого рішення стали численні позови КПУ до Кабінету Міністрів України та Президента України.

  Нагадаємо, 8 липня 2014 року Міністерство юстиції України та Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про заборону на території України Комуністичної партії України.

   Довідково

  Комуністична партія України була зареєстрована Міністерством юстиції України 5 жовтня 1993 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію № 505.

  Згідно із Законом України «Про політичні партії в Україні», статтею 5, утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на:

  1) ліквідацію незалежності України;

  2) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом;

  3) порушення суверенітету і територіальної цілісності України;

  4) підрив безпеки держави;

  5) незаконне захоплення державної влади;

  6) пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі;