• In English
 • Фахівці обговорили питання вдосконалення обліку переселенців
  опубліковано 24 грудня 2014 року о 11:54

  23 грудня 2014 року в УНІА «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему «Вирішення проблем управління інформаційними системами при реєстрації внутрішньо переміщених осіб».

  У круглому столі взяли участь заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату Віктор Іванкевич, представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек, засновник Фонду інновацій та розвитку Георгий Вашадзе, начальник Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Мінсоцполітики Сергій Марущенко, керівництво Департаменту з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Тетяна Колотілова та Дмитро Лях, представники громадських організацій і волонтери.

  Метою круглого столу було обговорення питань управління інформаційними системами у рамках Меморандуму про співробітництво між Міністерством соціальної політики України та Регіональним представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні.

  Зокрема, йшлося про створення єдиної та прозорої інформаційної системи для реєстрації внутрішньо переміщених осіб.

  Віктор Іванкевич зазначив, що створена інструментами open source система реєстрації ВПО в Україні є надзвичайно важливим елементом соціального захисту переселенців.

  «Висловлюю велику подяку представникам Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, за сприяння яких нині розпочато розробку системи реєстрації внутрішньо переміщених осіб, яка дозволяє надавати грошову допомогу на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», - зазначив заступник Міністра – керівник апарату.

  У свою чергу, Олдріх Андрисек позитивно відзначив той факт, що Міністерство соціальної політики розуміє проблематику обліку переселенців і готове співпрацювати з ООН та відомими іноземними фахівцями задля покращення системи реєстрації ВПО. Окрім того, УВК ООН готове допомагати фінансово.

  Представники громадських та волонтерських організацій, що опікуються внутрішньо переміщеними особами, відзначили, що серед питань стосовно реєстрації ВПО найбільш нагальними є внесення пункту щодо професії переселенців, створення приміток щодо надання волонтерської допомоги переселенцям, можливість використання даних для аналітики та ін.

  Усі учасники круглого столу погодилися регулярно зустрічатися та співпрацювати для створення ефективної системи реєстрації ВПО. Представники УВКБ ООН запевнили, що така база буде створена вже наприкінці лютого 2015 року.