• In English
 • Нафтогаз пояснив принцип встановлення лімітів газу і починає звітувати про фактичні обсяги споживання газу
  опубліковано 24 грудня 2014 року о 10:45

  На виконання окремого доручення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України НАК «Нафтогаз України» започатковує публікацію регулярних звітів щодо споживання газу окремими категоріями споживачів по регіонах України. У звітах буде зазначено рівень виконання планових показників (лімітів), встановлених для кожного регіону постановою Кабінету Міністрів України № 296 «Деякі питання забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/15 року» від 09 липня 2014 р.. Надалі звіти публікуватимуться щодекади, протягом 3 робочих днів після завершення відповідної декади.

  Встановлення лімітів

  Постановою № 296 встановлено планові показники для трьох категорій споживачів: промислових споживачів, бюджетних установ та організацій, а також теплогенеруючих та теплопостачальних організацій (ТКЕ). Ліміти встановлені на рівні 70-90% фактичного обсягу споживання за відповідний місяць минулого року  залежно від категорії. Відповідно, були визначені планові обсяги споживання по кожній адміністративно-територіальній одиниці (області та м. Київ).

  Відповідальність за розподіл встановлених лімітів між окремими підприємствами та організаціями в межах кожної категорії в кожному регіоні покладено на голів обласних та Київської міської державних адміністрацій.

  Обсяги споживання природного газу населенням даною постановою не регулюються.

  Контроль за дотриманням лімітів

  Згідно з чинним законодавством України Нафтогаз є гарантованим постачальником природного газу споживачам України та не має повноважень припиняти або скорочувати постачання газу соціально незахищеним категоріям споживачів під час опалювального сезону. Згідно з постановою № 296, Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Міністерству юстиції, Міністерству внутрішніх справ було доручено подати пропозиції щодо встановлення відповідальності за порушення споживачами природного газу та керівниками газорозподільних і газотранспортних підприємств дисципліни газопостачання. Проекти необхідних змін до законодавчих актів були запропоновані Нафтогазом у серпні 2014 р. і наразі очікують погодження в Міністерстві юстиції.

  Результати першої декади грудня

  За період з 1 по 10 грудня промислові споживачі, бюджетні установи та ТКЕ сумарно спожили 1023,3 млн. куб. м. газу, що на 34% більше рівня, встановленого Постановою на цей період для цих категорій споживачів. Населення спожило додатково 849,8 млн. куб. м., що на 4% нижче рівня споживання цією категорією за аналогічний період минулого року. Сумарне споживання зазначеними категоріями за першу декаду грудня склало 1873,1 млн. куб. м газу.

  Результати першої та другої декади грудня

  За період з 1 по 20 грудня промислові споживачі, бюджетні установи та ТКЕ сумарно спожили 1919,8 млн. куб. м. газу, що на 25% більше рівня, встановленого Постановою на цей період для цих категорій споживачів. Населення спожило додатково 1499,5 млн. куб. м., що на 17% нижче рівня споживання цією категорією за аналогічний період минулого року. Сумарне споживання зазначеними категоріями за першу та другу декаду грудня склало 3419,3 млн. куб. м. газу.