• In English
  • Мінінфраструктури вдосконалить умови здійснення залізнично-поромних перевезень із Болгарією
    опубліковано 23 грудня 2014 року о 13:08

    Міністерство інфраструктури України разом із болгарськими колегами працює над розвитком залізнично-поромного сполучення між Україною та Болгарією. Про заходи щодо лібералізації цього виду перевезень йшлося під час зустрічі заступника Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Оксани Рейтер із представниками пароплавства «Болгарський морський флот»та її торговельного представника в Україні АТ «Пласке».

    Найближчим часом Мінінфраструктури очікує від болгарської сторони узгодження дати переговорів щодо стану та перспектив розвитку залізнично-паромних перевезень між Україною та Болгарією, зокрема, удосконалення відповідної нормативно-правової бази. Тож представники болгарської сторони висловили сподівання, що впровадження у дію положень оновленої угоди сприятиме розвитку цього виду перевезень, зокрема повноцінній у часті Болгарії у проекті «Вікінг», розширенню сітки маршрутів у рамках транспортного коридору ТРАСЕКА тощо.

    Заступник Міністра інфраструктури наголосила, що Міністерство відкрите до всіх пропозицій, що дозволяють максимально використати транзитний потенціал України. А тому фахівці відомства готові до діалогу з болгарськими колегами щодо узгодження положень проекту Угоди про організацію міжнародного залізнично-поромного сполучення між Україною та Болгарією. У проекті Угоди максимально враховано умови для лібералізації залізнично-поромних перевезень, у тому числі передбачено використання єдиної транспортної накладної ЦІМ/СМГС та спрощено порядок  призначення перевізників на лінії.