• In English
 • ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ВІЯЛОВИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ УРЯД УХВАЛИВ РІШЕННЯ ДОЗВОЛИТИ ІМПОРТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ БУДЬ-ЯКІЙ КОМПАНІЇ, ЯКА ПРАЦЮЄ НА РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ
  опубліковано 19 грудня 2014 року о 17:40

  Кабінет Міністрів України ухвалив рішення «дозволити будь-якій компанії, яка працює на ринку електроенергетики, напряму закуповувати електричну енергію по імпорту». Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в п’ятницю, 19 грудня.

  Глава Уряду підкреслив, що  за десять днів Міністерство енергетики та вугільної промисловості «так і не справилося з завданням зупинити віялові відключення».

  Він нагадав, що було прийнято рішення Уряду, яке давало право державній компанії «Укрінтеренерго» тимчасово закуповувати по імпорту електричну енергію з будь-яких сусідніх і суміжних країн. «Укрінтеренерго» так і не уклало угоди на придбання по імпорту електричної енергії», - наголосив Арсеній Яценюк.

  У зв’язку із цим, повідомив він, щойно Уряд ухвалив рішення «дозволити будь-якій компанії, яка працює на ринку електроенергетики, напряму закуповувати електричну енергію по імпорту»: «Хто здатний привезти електроенергію за ціною, яка не вища ніж ціна української електричної енергії, - будь ласка. Енергетична система України забезпечить транспортування і постачання цієї електричної енергії».

  Він зупинився на причинах, що призвели до віялових відключень. «В першу чергу - це заблоковане постачання вугілля, яке придбано в Росії, та вугілля, видобуте українськими державними шахтами, яке належить українській державі, і яке зараз знаходиться на територіях тимчасово підконтрольних російським терористам», - сказав він, додавши, що загалом на цих територіях накопичилося майже 3 млн. тонн «нашого вугілля, яке російські терористи нам не дають можливості вивезти».

  «Що стосується заходів: я зроблю все можливе для того, щоб до Нового року, принаймні, зменшити кількість віялових відключень», - заявив Арсеній Яценюк.

  «Ситуація складна, у нас на енергетичному ринку введений надзвичайний стан. Є технічні проблеми на цілому ряду енергоблоків. Проте основна причина – це заблоковане постачання вугілля з наших територій і заблоковане постачання вугілля по імпорту», - додав він.

  Глава Уряду звернувся до українців із розумінням поставитися до цієї складної ситуації.

  Окремо Арсеній Яценюк звернувся до Міністерства енергетики та вугільної промисловості і органів місцевої влади максимально зменшити споживання електроенергії, зокрема, «припинити освітлювати реклами, державні будівлі». «В той момент, коли вся країна знаходиться в тьмі, у нас по окремих регіонах світлові феєрверки. Це є неприпустимим», - наголосив він.

  Арсеній Яценюк повідомив, що дав доручення Міністерству енергетики та вугільної промисловості «чітко і щоденно інформувати народ України про те: коли, на яких територіях і на скільки буде відключатися електрична енергія».

  Крім того, персонально Міністру Володимиру Демчишину доручено невідкладно вжити заходів зі зменшення віялових відключень та для рівноцінного відключення всіх територій України, в тому числі тимчасово непідконтрольних українській владі. «Всі повинні бути в рівних умовах», - наголосив Глава Уряду.