• In English
 • Ігор Жданов: Успіхи спортсменів-паралімпійців надихають цілу країну
  опубліковано 19 грудня 2014 року о 17:32

  19 грудня в Міністерстві молоді та спорту України вітали спортсменів національну паралімпійську збірну з зимових видів спорту, які повернулися із Кубку світу з біатлону та лижних перегонів (10-17 грудня 2014 року, м. Вуокатті, Фінляндія).

  «Дякую вам від усієї країни за ваші перемоги, які надихають нас на роботу. Як керівник відомства, що відповідає у нашій країні за спорт, я намагатимусь максимально вирішувати проблеми паралімпійського руху», - сказав Ігор Жданов.

  У свою чергу, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, подякував Міністру за увагу до спортсменів: «Ми сподіваємося на плідну подальшу співпрацю та розуміння наших потреб і проблем».

  Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку - офіційного спонсора Національного комітету спорту інвалідів України, також привітав спортсменів із перемогами: «Ви є особливими людьми, бо допомагаєте нашій країні з особливою силою в цей непростий час».

  Українська команда у складі 24 спортсмени (17 спортсменів з інвалідністю та 7 спортсменів-лідерів (гайдів)) виборола 23 медалі, серед яких 9 золотих, 6 срібних та 8 бронзових нагород і завоювала друге місце у світі після традиційно найчисельнішої команди Росії.  

  За підсумками змагань кубку світу Україна зайняла другу позицію у загальнокомандному заліку. Серед призерів національної паралімпійської збірної команди  - 10 спортсменів.

  Найкраще серед українських паралімпійців виступили:

  ·               Кононова Олександра, у доробку якої 4 золоті нагороди,

  ·               2 золоті медалі, 1 срібна та 2 бронзові  - у Шишкової Оксани,

  ·               2 золоті нагороди та 1 бронзова  - у Рептюха Ігоря,

  ·               1 золота медаль та 1 бронзова  - у Решетинського Ярослава,

  ·               3 срібні медалі у Ляшенко Людмили,

  ·               1 срібна нагорода у Ковалевського Анатолія,

  ·               1 срібна нагорода у Ярового Максима,

  ·               2 бронзові нагороди у Прилуцької Ольги,

  ·               1 бронзова нагорода у Буй Ірини,

  ·               1 бронзова нагорода у Уткіна Юрія.