• In English
  • У Мінсоцполітики обговорили підготовку документів для ратифікації Стамбульської конвенції
    опубліковано 19 грудня 2014 року о 13:36

    У Мінсоцполітики під головуванням заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович відбулося засідання Робочої групи з питань ратифікації Стамбульської конвенції.

    У заході також взяли участь спеціальний представник Генерального Секретаря Ради Європи в Україні Крістос Джакомопулос; менеджер Проекту Офісу Ради Європи в Україні «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні» Ана Уррутіа-Енсісо; заступник директора Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України Олена Фаримець; головний інспектор управління дільничних інспекторів міліції Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ України Андрій Лабунь, а також інші представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій.

    «Ми продовжуємо працювати над підготовкою документів для ратифікації Стамбульської конвенції. У зв’язку з цим хочу подякувати Раді Європи, зокрема Проекту  «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні», який надає нам ґрунтовну допомогу у приведенні українського законодавства до вимог Стамбульської конвенції», - сказала, відкриваючи засідання, Наталія Федорович.

    Вона, зокрема, поінформувала, що Проектом вже підготовлено аналітичний звіт щодо відповідності законодавства України нормам Конвенції та підготовлено проекти змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також підготовлено нову редакцію проекту Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

    «Нами було надіслано зазначені напрацювання всім членам робочої групи, і сьогодні висловлюємо вдячність усім, хто долучився до його опрацювання та надав свої коментарі, - Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерству фінансів України, Міністерству внутрішніх справ, іншим центральним органам виконавчої влади», - підкреслила заступник Міністра.

    Крім того, за словами Наталії Федорович, Міністерством соціальної політики вже детально опрацьовано аналітичний звіт експертів, а також проекти змін до вищезазначених кодексів та Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

    Міністерство підтримує запровадження криміналізації домашнього насильства, розширення кола осіб, на яких поширюється дія закону та заборона вчинення насильства; а також запровадження відповідальності не лише за вчинення фізичного насильства, але й психологічного, економічного та інших видів, зокрема переслідування та погрози.

    Важливим є й передбачення механізму зміцнення потенціалу національних інституцій у сфері запобігання та боротьби з насильством щодо жінок і домашнім насильством, покращення обізнаності про насильство щодо жінок і домашнє насильство серед працівників суду, органів правопорядку, охорони здоров’я, соціальних служб та інших відповідних фахівців, - переконані у Мінсоцполітики.

    «Разом із тим, проекти змін до законодавства потребують доопрацювання й проведення широкого громадського обговорення та узгодження зі всіма заінтересованими органами. Нинішня зустріч є важливим кроком на цьому шляху», - наголосила Наталія Федорович.