• In English
 • Розроблено заходи з захисту українських аграрних експортерів на ринках Митного союзу
  опубліковано 16 грудня 2014 року о 17:04

  Для врегулювання торгових суперечок за фактами необґрунтованого запровадження Російською Федерацією обмежень у торгівлі з Україною та для вироблення єдиного підходу щодо гарантування безпеки та якості продукції тваринного походження Россільгоспнагляду запропоновано проект Дорожньої карти українсько-російської співпраці в галузі ветеринарної медицини.

  У документі українська сторона запропонувала започаткувати процедури спільної оцінки еквівалентності та ефективності лабораторних установ в Росії і Україні, які здійснюють дослідження в рамках державного ветеринарного контролю та нагляду. Зокрема, це взаємне визнання результатів лабораторних досліджень; проведення спільних лабораторних оцінок і міжлабораторних раундів; валідація та акредитація методів на рівні стандартів застосування, які відрізняються один від одного.

  Прийняття даної пропозиції дасть можливість уникнути застосування кожною з сторін безпідставних та односторонніх рішень щодо невиправданих обмежень ввезення продукції тваринного походження.

  Станом на сьогодні відповіді від російської сторони не отримано.