• In English
 • Укрзалізниця адаптувала свій офіційний веб-сайт для людей із глибокими вадами зору
  опубліковано 16 грудня 2014 року о 14:37

  Укрзалізниця отримала від Навчально-інформаційного комп’ютерного центру Українського товариства сліпих офіційний технічний висновок, який засвідчує, що Інтернет-сайт Укрзалізниці та віджет попереднього продажу залізничних квитків «Замовлення квитків online» є адаптованими для осіб із глибокими вадами зору і відповідають стандартам, вимогам нормативно-технічної документації, чинних міжнародно-правових актів та українського законодавства.

  Для роботи з Інтернет-ресурсами незрячі змушені використовувати спеціальне адаптивне програмне забезпечення для відображення інформації вголос. Саме під такі додатки й було адаптовано програмне забезпечення, інформаційний контент офіційного веб-сайту Укрзалізниці (www.uz.gov.ua ) та

  віджет попереднього продажу залізничних квитків «Замовлення квитків online (http://booking.uz.gov.ua/widget ). Відповідну роботу провели фахівці головного інформаційно-обчислювального центру Укрзалізниці спільно з Навчально-інформаційним комп'ютерним центром Українського товариства сліпих.

  Окрім того, для людей з вадами зору на веб-сайті Укрзалізниці є інтерактивна можливість зміни розміру шрифтів, сполучень кольорів символів та фону, котрі забезпечують контрастність зображення відповідно до норм. Для цього необхідно натиснути на піктограму у вигляді ока, розміщену у верхній частині веб-сайту.

  Довідково

  Роботи з адаптації програмного забезпечення та інформаційного контенту офіційного веб-сайту Укрзалізниці для людей з глибокими вадами зору проведено відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2013 року №730 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 січня 2002 р. №3 і від 29 серпня 2002 р. №1302», а також відповідно до рекомендацій та технічних вимог, викладених у Постанові.