• In English
 • Щодо обстановки на українсько-російському кордоні та у зоні проведення АТО
  опубліковано 12 грудня 2014 року о 13:07

  Підрозділи Держприкордонслужби продовжують здійснювати охорону та оборону українсько-російського кордону та лінії розмежування між силами АТО та бойовиками.

  У рамках виконання завдань, визначених Президентом України суттєво посилено контроль за переміщенням товарів і вантажів, у тому числі і за тими, які прямують через контрольні пункти в’їзду/ виїзду у зоні АТО. Зокрема, на одному з контрольних пунктів в районі н.п. Артемівськ у ході перевірки 2 вантажних автомобілів «Вольво» виявлено вантаж курячого м'яса та напівфабрикатів, що не відповідав товаросупровідним документам. Ще 2 вантажівки перевозили оргтехніку також без належно оформлених документів. Крім того, на контрольному посту в районі Благодатного зупинили вантажівку з 11 тоннами добавок до ПММ. На вантаж було виявлено подвійний пакет документів.

  Також на контрольних пунктах затримали осіб, можливо, причетних до діяльності терористичних формувань. У районі н.п. Бугас під час перевірки документів пасажирів рейсового автобуса громадянка України, яка перебувала в стані алкогольного сп’яніння, надала посвідчення співробітника комітету ВР ДНР з питань транспорту. Жінку передали співробітникам СБУ. А на Луганщині на одному з контрольних постів прикордонний наряд, отримавши інформацію від співробітників СБУ, зупинив автомобіль «Хюндай». Водій автівки, можливо, причетний до діяльності незаконних збройних формуваннях. У ході огляду автомобіля було знайдено 5 паспортів громадян України, які не належать даному громадянину.

  Російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення дев’ятого «гуманітарного вантажу». Враховуючи, що представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста не брали участі у переміщенні вантажу, український зведений підрозділ здійснив лише візуальне спостереження за проходженням російського вантажу через державний кордон, без виконання покладених на нього контрольних функцій. Візуальний контроль було здійснено в пунктах пропуску для автомобільного сполучення  «Донецьк» та «Матвєєв Курган» на території Російської Федерації двома зведеними прикордонно-митними групами.

  З  07.10 по 08.20  через пункт пропуску «Донецьк» (РФ) оформлено  87 транспортних засобів.

  З  07.00 по 07.40 через пункт пропуску «Матвєєв Курган» (РФ) прослідувало 54 машини.