• In English
 • На Кіровоградщині у 2014 році земельні торги принесли до бюджетів у два рази більше коштів, ніж торік
  опубліковано 12 грудня 2014 року о 11:23

  З початку 2014 року у Кіровоградській області від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та права оренди на них на земельних торгах з урахуванням погашення розстрочених платежів за попередні роки до бюджетів усіх рівнів надійшло 4,882 млн. гривень. Це у два рази перевищило минулорічні надходження, повідомляють у Головному управлінні Держземагентства в області.

  Усього протягом року на Кіровоградщині було проведено 32 земельних торгів. За їх підсумками до Державного бюджету України було перераховано 103 тис. грн., решта коштів – 4,78 млн. грн. – надійшло до місцевих бюджетів.

  У ході аукціонів було реалізовано права оренди 47 земельних ділянок державної та комунальної власності загальною площею 395,35 га з річною орендною платою 1559,6 тис. гривень. Крім того, на конкурентних засадах було передано у власність п’ять земельних ділянок площею 0,1432 га вартістю 621,3 тис. гривень. Також в області було продано 26 земельних ділянок із земель державної та комунальної власності на суму 1,972 млн. грн., на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, загальною площею 1,98 гектара. Крім того, державні органи приватизації цього року продали дві земельні ділянки площею 0,12 га під об’єктами державної власності, які підлягають приватизації, ціна продажу становила 44,45 тис. гривень.

  Слід зазначити, що ринок земель несільськогосподарського призначення в Україні уже протягом двадцяти років активно розвивається.

  Як відомо, земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об’єктами нерухомого майна державної чи комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах).

  Земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.