• In English
 • Схеми теплопостачання міст мають стати обов'язковими і розроблятися щонайменше на 5 років, - Андрій Білоусов
  опубліковано 11 грудня 2014 року о 15:34

  Проектом закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення відносин у сфері теплопостачання», розробленим Мінрегіоном, пропонується ввести обов’язковість розроблення схеми теплопостачання міст щонайменше на 5 років. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов.

  За його словами, схема теплопостачання міста розробляється спеціальним інститутом і має чітко показувати, яка в місті, районі міста, чи навіть в окремому будинку має бути система теплопостачання: індивідуальна, автономна, централізована; яка має бути котельня і на якому виді палива вона повинна працювати.

  «У нас сьогодні лише дві третини міст в Україні мають затверджені схеми теплопостачання. Це тому, що розробка цих схем законодавчо не визначена як обов’язкова. Крім того, немає чіткої норми, яка б забороняла виконувати в місті роботи, що не відповідають існуючій схемі теплопостачання», - сказав Андрій Білоусов

  Він зазначив, що після прийняття цього закону, усі міста зобов’язані будуть розробити і затвердити схеми теплопостачання. І подальше будівництво, реконструкція чи капітальний ремонт котелень мають відповідати затвердженій схемі теплопостачання. Це ж стосуватиметься й установлення автономного опалення.

  Він також додав, що схеми теплопостачання допоможуть зрозуміти, яким чином, згідно з існуючою стратегією, країна зможе замістити 50% газу в комунальній теплоенергетиці протягом 5 років.