• In English
 • Протягом року майже 60% адмінпослуг у земельній сфері жителі Дніпропетровщини отримали безоплатно
  опубліковано 10 грудня 2014 року о 12:24

  З початку поточного року землевпорядна служба Дніпропетровської області надала безоплатно фізичним та юридичним особам майже 60% адміністративних послуг.

  Як повідомляє Головне управління Держземагентства в області, загалом фахівцями територіальних органів земельних ресурсів Дніпропетровщини було надано близько 256 тис. адмінпослуг, з яких понад 153 тис. – на безоплатній основі.

  Найчастіше дніпропетровці зверталися до фахівців органів Держземагентства щодо надання витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку, з питань державної реєстрації земельної ділянки та надання витягів про нормативну грошову оцінку ділянки.

  При цьому, від наданих землевпорядниками платних адміністративних послуг в області за 2014 рік до Державного бюджету України надійшло понад 3,4 млн. гривень.

  Як відомо, Держземагентство України та його територіальні органи надають платні та безоплатні адміністративні послуги, вичерпний перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року № 835,  та якою встановлено фіксовану плату за надання таких послуг громадянам та суб’єктам.

  Зокрема, на безоплатній основі здійснюється видача відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою, видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, надання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями, прийняття рішення щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, видача висновку про погодження документації із землеустрою, внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель, встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, видача витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту, тощо.