• In English
 • Уряд повністю змінить систему державного управління, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 09 грудня 2014 року о 17:14

  Програма діяльності Уряду передбачає нову політику управління державною власністю. Про це на засіданні Уряду у вівторок, 9 грудня, повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи програму діяльності Кабінету Міністрів.

  «Частина корупції, яка є в державі, сконцентрована в державних компаніях: непрозорі державні компанії, мільярди, які використовуються на закупівлю без чіткої системи контролю; менеджмент, який призначався за політичним принципом і політичними квотами, коли фактично державна компанія переходила в приватні руки тієї чи іншої політичної групи. Уряд повністю змінить систему державного управління», - сказав він.

  Для цього Уряд розробив проект закону про перелік об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації: «Зараз у нас близько 1,5 тисячі об'єктів не підлягають приватизації, а це означає, що підлягають розкраданню політичними кланами. Ми пропонуємо виключити з цього переліку 1200 об'єктів».

  Терміни приватизації, за словами Глави Уряду, будуть визначатися «в залежності від того, коли економічна ситуація дасть можливість нам краще і дорожче продати і залучити ефективнішого інвестора».

  «У рамках цього ми запроваджуємо механізм міжнародного аудиту всіх державних компаній, в тому числі й тих, які будуть йти на приватизацію, і продажів пакетів державних акцій на міжнародних біржах. Світ має побачити, що в Україні йде прозора і чесна приватизація», - наголосив він.

  Ключовим способом приватизації Уряд визначає конкурс за принципом аукціону: «При цьому штучні обмеження, які завжди включалися при проведенні приватизації і не допускали реальних інвесторів до участі в приватизації, цілком знімаються. Дав більшу ціну – ліцитатор грюкнув молотком - гроші прийшли в бюджет».

  Стосовно об'єктів, які залишаться в державній власності після приватизації, Уряд прийняв рішення про створення відповідних державних холдингових компаній, як це передбачено коаліційною угодою: «Для цього ми будемо наймати провідних фахівців. Контроль за такими холдинговими компаніями повинен здійснюватися не тільки Урядом, але й міжнародним аудитом, який для цього буде окремо найматися», - наголосив Арсеній Яценюк, зазначивши, що до цього можуть бути залучені, зокрема, компанії «Великої четвірки».