• In English
 • Відбулося засідання Робочої групи Міжнародного епізоотичного бюро
  опубліковано 05 грудня 2014 року о 16:31

  У Мінську (Республіка Білорусь) у рамках першого засідання Робочої групи МЕБ щодо африканської чуми свиней для країн Балтії та Східної Європи за ініціативою представників контрольно-наглядових служб Митного союзу було проведено чотиристоронню зустріч: Україна – Російська Федерація – Республіка Білорусь – Республіка Казахстан.

  На зустрічі були присутні представники компетентних органів ветеринарної медицини. Від України - заступник голови Держветфітослужби Віталій Башинський. Обговорено питання запроваджених ініціатив із адаптації українського законодавства до європейських норм у контексті оцінки ризику для третіх країн - партнерів України, а також оцінки низки дерегулятивних ініціатив.

  Українська сторона повідомила про основний принцип і готовність співпрацювати в умовах абсолютної прозорості. 

  Впродовж перехідного періоду проведення реформ країни - торговельні партнери України матимуть змогу отримувати повідомлення про українські вантажі, які експортуються на територію країн-членів Митного союзу.

  Також учасники зустрічі обговорили діючу систему ветконтролю в Україні, яка на сьогоднішній день є ефективною. Українська сторона максимально доклала зусиль для того, щоб довести, що український компетентний орган з ветеринарної медицини виконує всі зобов’язання щодо міжнародної торгівлі, зокрема, що стосується надання державних гарантій третім країнам - торговим партнерам України.

  Українська сторона надала прозору інформацію щодо всіх вжитих заходів, які відповідають вимогам світової практики, що, в свою чергу, задовольнило представників країн-членів Митного союзу. 

  У ході зустрічі представники компетентних органів обмінялися контактами експертів для створення робочих груп з питань: контролю захворювання на африканську чуму свиней; - виявлення та попередження незаконного обігу продуктів тваринного та рослинного походження, пов'язаного із контрабандою.

  Українська сторона чітко визначилась із курсом у галузі безпечності харчових продуктів, благополуччя тварин, захисту здоров’я людей та тварин і готова ділитися власним досвідом із сусідніми країнами.