• In English
 • Україна отримала черговий транш макрофінансової допомоги ЄС у сумі 500 млн. євро
  опубліковано 04 грудня 2014 року о 18:14

  У рамках фінансового співробітництва між Україною та Європейським Союзом 3 грудня цього року Україна отримала кредит у сумі 500 млн. євро (другий транш макрофінансової допомоги ЄС).

  Зазначені кредитні ресурси було надано в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором і Кредитної угоди між Україною як позичальником, Національним банком України як агентом позичальника та Європейським Союзом як кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро, укладених 13 травня 2014 року та ратифікованих Законом України від 20 травня 2014 року № 1277-VII.

  Ставка запозичення становить 1,375%.

  Дата погашення кредитного зобов’язання – 4 жовтня 2029 року.

  Кредитні кошти було надано за результатами виконання Україною визначених у вказаному Меморандумі критеріїв у сферах 1) управління державними фінансами; 2) торгівлі та оподаткування; 3) енергетики; 4) політики у фінансовому секторі.

  Отримання макрофінансової допомоги ЄС у вигляді кредитних ресурсів є черговим кроком у поглибленні співробітництва між Україною та Європейським Союзом.